Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]
Muzeum M

Nezodpovědní řidičiDne 7. prosince 2011, v půl osmé ráno, kontrolovala hlídka mělnických dopravních policistů v obci Neratovice, ulice Ke Spolaně, osobní motorové vozidlo Ford Tranzit, které řídil pětačtyřicetiletý muž z Olomoucka. Tento hlídce nepředložil žádné doklady potřebné k řízení vozidla. Policisté lustrací v evidencích PČR zjistili, že muž má v současné době platný zákaz řízení motorových vozidel vydaný Městským úřadem v Neratovicích na dobu 18-ti měsíců, s nabytím právní moci v polovině srpna 2011.

Druhého hříšníka kontrolovali policisté téhož dne, v půl třetí odpoledne na Mělníku, ulice Pražská. Padesátiletý řidič řídil vozidlo IVECO. Ke kontrole předložil pouze občanský průkaz a žádné další doklady. Lustrací bylo zjištěno, že muž má v současné době platný zákaz řízení vydaný Okresním soudem na Mělníku na dobu 30 měsíců s nabytím právní moci v polovině dubna 2011. Další zákaz od soudu obdržel na dobu dvou let, s platností od konce srpna 2010. Řidič se navíc odmítl podrobit orientační dechové zkoušce. Tato skutečnost byla sepsána na Oznámení o přestupku a bude postoupena na příslušný správní orgán.

Policisté z obvodního oddělení v Neratovicích a Mělníku sdělili mužům podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který jim hrozí trest odnětí svobody až na tři léta. Oba dva jsou nadále vyšetřováni na svobodě.Zpravodajství