Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Důvěřivost se nemusí vyplatit

V době předvánoční jsme se zaměřili v rámci Programu prevence kriminality města Mělníka pro rok 2011 i na seniory, neboť se stávají velmi často snadnými obětí podvodníků a zlodějů všeho druhu.

V Centru seniorů Mělník jsme dne 7. prosince 2011 připravili besedu, kterou jsme uvedli premiérou dvou krátkých filmů, které byly vyrobeny v rámci programu prevence a jejichž cílem je seznámit seniory s možnými riziky spojenými s kontaktem s osobami páchajícími trestnou činnost a zneužívajícími důvěřivosti zejména starších spoluobčanů.
Po představení snímků přítomní preventisté mělnické městské policie a Policie ČR s přítomnými seniory pobesedovali o daných tématech a předali jim několik základních rad, které by jim mohli v budoucnu pomoci v tom, aby se nestali obětí podobné trestné činnosti.
Koordinátorka prevence kriminality upozornila i na zneužívání seniorů rodinnými příslušníky v době vánočních svátků (získávání finančních darů).
Senioři si naši návštěvu pochvalovali a potěšilo nás, že besedu zpříjemnila i dlouhá diskuse, kdy bylo možné vymýšlet řešení konkrétních situací navozených seniory.


Irena Podivínská, DiS. – koordinátorka PK
Petr Limprecht – Městská policie Mělník
nprap. Václav Tichý – PIS Policie ČR MělníkMěsto - z radnice