Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Muzeum M

První zimní měsíc byl na našich silnicích klidnýV listopadu, se v našem regionu stalo celkem jedenapadesát dopravních nehod. Při dopravních nehodách za uplynulý měsíc bylo lehce zraněno pět osob. Tři osoby byly zraněni těžce a bohužel došlo k jednomu úmrtí v této souvislosti. Stejnou bilanci úmrtnosti při dopravních nehodách má i rok 2010. V loňském roce však lehkých zranění bylo celkem osm. Co se týká způsobené škody, tak částka se vyšplhala až na 4.569.000,- Kč a to včetně ostatní škody (stromy, svodidla, ….) . V minulých letech nejsou rozdíly tak velké, částky jsou nižší asi o dva milióny korun českých.

Ve dvou případech bylo u řidičů vozidel zjištěno požití alkoholických nápojů, potřikrát řidiči porušili předepsanou rychlost v daných úsecích a došlo ke střetu s jiným vozidlem. Jen osm řidičů nedalo přednost jinému vozidlu. Policisté ze služby dopravních nehod tento měsíc vyjížděli k desíti případům, kde došlo ke střetu s lesní zvěří. V tento zimní čas jsou nehody se zvěří stále častější. K nejvíce střetům a pomuchlaným plechům docházelo tento měsíc na místních komunikacích.

V tento měsíc počet dopravních nehod rapidně klesl. Mnohé na tom má vliv i počasí. V loni touto dobou již byl od konce října sníh. Kdežto v dnešní dny se mnohdy denní teploty drží, i na prosinec, vysoko nad nulou. Přesto to není důvod k opadnutí ostražitosti. Policisté z Územního odboru PČR Mělník bohužel zaevidovali jedno úmrtí a pevně doufají, tato smutná statistika nebude v příštích měsících větší. Varujeme i nadále řidiče, aby upoutali větší pozornost k řízení a přizpůsobili svou jízdu povětrnostním podmínkám a stavu vozovek. Ledovka a silné nárazové větry mohou způsobit mnoho nepříjemností. Nemá cenu riskovat a být za každou cenu všude první.Zpravodajství