Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Muzeum M

Nerespektují nařízení správního orgánuDva hříšníci se během víkendu proháněli po silnicích našeho regionu, aniž by měli za volantem co dělat. Jeden z nich byl k tomuto ještě pod vlivem alkoholu.

Dne 9. prosince 2011, po osmnácté hodině, řídil šestatřicetiletý muž z Mělnicka osobní motorové vozidlo Škoda Felicie, a to od obce Velký Újezd k obci Chorušice. Řidič v levotočivé zatáčce před obcí Chorušice nezvládl řízení svého vozu, vjel do příkopu a následně narazil do zde zabudované dopravní značky. Následkem střetu došlo k otočení vozidla na střechu. Po příjezdu hlídky z obvodního oddělení ve Mšeně na místo a mělnických dopravních policistů bylo zjištěno, že řidič při nehodě neutrpěl zranění. Na místě se podrobil orientační dechové zkoušce, která prokázala 2,10 promile alkoholu v dechu. Kontrolou v evidencích PČR bylo ještě navíc zjištěno, že muž má v současné době platný zákaz řízení motorových vozidel na dobu dvou let, s platností od poloviny května 2011, který mu vydal MěÚ Mladá Boleslav.

Dopravní nehodu nadále prošetřují dopravní policisté. Jejich kolegové z obvodního oddělení sdělili muži podezření z trestných činů maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a ohrožení pod vlivem návykové látky, za které mu hrozí trest odnětí svobody až na tři roky.

Druhý hříšník byl kontrolován včerejšího dne, tj. 11. prosince 2011, v odpoledních hodinách v obci Zálezlice, kdy jel od obce Chlumín na obec Kozárovice. Devatenáctiletý mladík z Mělnicka řídil osobní motorové vozidlo Citroen Saxo a to i přesto, že věděl o zákazu řízení motorových vozidel, který mu uložil MěÚ v Neratovicích na dobu jednoho roku a který nabyl právní moci koncem srpna 2011.

Od policistů z obvodního oddělení ve Vojkovicích si převzal sdělení podezření za trestný čin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který mu hrozí tři roky odnětí svobody.Zpravodajství