https://www.traditionrolex.com/7

 70. let Masarykova kulturního domu | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

70. let Masarykova kulturního domu

Ne vždy se vše podaří úplně včas. Teď nebudeme vzpomínat na doby snad už dávno minulé, kdy se pětiletka plnila, i kdyby to mělo trvat sedm let.

Vrátíme se ještě o pěkných pár let zpět a zastavíme se na datu 28.června 1936.

Toho dne se poprvé oficiálně a slavnostně otevřely dveře Masarykova kulturního domu. Ne ty ošklivé hliníkové, krásné původní dřevěné. Byla to veliká sláva, podobná té při kladení základního kamene zhruba o rok dříve. Od tohoto dne až do současnosti slouží tato budova široké veřejnosti. Zažila dobu velkého rozkvětu, ale i stagnace a upadání.

Letos je to tedy bylo 70. let. Je to pěkné, kulaté číslo. Ke kulatému jubileu se vždy gratuluje, pořádá oslava a přináší se dary.

A tak i my, věrni této tradici, pořádáme takovou menší oslavu, byť trochu opožděnou. A protože MKD není žádný drobeček, pak i naše oslava není jednodenní. Máme připraven Týden Masarykova kulturního domu. I když - je to spíše celý měsíc nabitý programem. Jeho vrchol začne 17. listopadu.

Ten den od rána zahájí Den otevřených dveří. Ostatně, podívejte se do našeho programu, nerad bych se zde opakoval. Akcí, na kterou bych rád pozval všechny, je výstava věnovaná právě historii, současnosti a budoucnosti MKD. Připomeneme i některé významné akce zde konané. Mnohé dokumenty a fotografie budou vystaveny vůbec poprvé. Hlavní část bude vystavena v našem novém výstavním prostoru – vstupní hale. Zároveň tato vernisáž zahájí přehlídku všeho, co má v MKD své místo. Výstava, přednáška, kurs, koncert vážné hudby, koncert populární skupiny, ochotnické divadlo, profesionální divadlo, ukázky činností zájmových sdružení a spolků. Pořád máte dojem, že se zde nic neděje? Vše vyvrcholí oslavou Dne města 25. listopadu.

Toho dne budou oceněni ti, kteří se snad nejvíce zasloužili o existenci tohoto zařízení. Bez jejich spolupráce by nebyl kulturní dům tím, čím je. Krásnou budovou se zajímavou minulostí a nadějnou budoucností.

 

Ing.Radim Vajchr, ředitel MKD MělníkMěsto - z radnice

https://www.traditionrolex.com/7