Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Muzeum M

Dopravní nehoda u Nové VsiDne 18. prosince 2011, po devatenácté hodině, došlo v katastru obce Nová Ves na Mělnicku ke střetu mezi osobním motorovým vozidlem Škoda Fabia combi, které řídil dvaatřicetiletý muž z Kladenska a objektem autobusové zastávky.

K dopravní nehodě došlo tak, že řidič jel se svým vozem po komunikaci ve směru od Mělníka ke křižovatce s komunikací druhé třídy. Na rovném úseku v katastru uvedené obce z blíže nezjištěných příčin náhle vyjel mimo vozovku a zde došlo nejprve ke střetu se svislým dopravním značením a následně s objektem autobusové zastávky. Pod troskami zastávky nakonec havarovaný vůz zůstal. Řidič se pokusil z místa utéct, ale po několika stech metrech byl zastaven policejní hlídkou a předán dopravním policistům. Muž se v průběhu šetření nehody choval velmi arogantně, několikrát se odmítl po výzvě policistů podrobit orientační dechové zkoušce na alkohol. Poté se jeho hněv obrátil proti osádce vozu rychlé lékařské pomoci, která chtěla ošetřit lehká poranění, způsobená při nehodě. Došlo dokonce i k napadení záchranářů, kterým museli pomoci policisté a muž byl zklidněn až po použití zákonných donucovacích prostředků. Ani pouta však muži nezabránila v dalším ústním napadání zasahujících policistů a záchranářů.

Při nehodě byla na vozidle, dopravním značení a zastávce způsobena celková škoda ve výši zhruba 210 000,- Kč. Případ nadále vyšetřují policisté z územního odboru Policie ČR Mělník.Zpravodajství