Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Pachatelé dopadeni na místěDne 15. prosince 2011, po jednadvacáté hodině, rozbili dvaačtyřicetiletý muž a o dva roky starší žena z Mělnicka okno u prodejny potravin v Křivenicích. Následně vnikli do objektu a zde odcizili cigarety, alkohol, cukrovinky a drogistické zboží. Svým jednáním způsobili provozovatelce obchodu celkovou škodu přesahující 7 000,- Kč.

Své kořisti si však dlouho neužili. Při činu byli přistižení hlídkou policistů z obvodního oddělení v Horních Počaplech, která v okolí vykonávala hlídkovou činnost. Dvojice zlodějů byla na místě zadržena a eskortována na policejní služebnu. Policisty bylo při šetření případu zjištěno, že se oba zadržení před činem posilnili alkoholem. U muže naměřila orientační dechová zkouška necelé jedno promile a u ženy to byla hodnota 1,16 promile alkoholu v dechu.

Oba pachatelé si z rukou policistů převzali sdělení podezření z trestného činu krádeže ve spolupachatelství, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství