Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Krádeže železa objasněnyDne 1. ledna 2012, ve večerních hodinách, odcizil neznámý pachatel z nezajištěného objektu firmy, v obci Býkev, tři kusy železného profilu, čímž způsobil majiteli firmy škodu ve výši převyšující 10 000,- Kč. Věc od oznámení prošetřovali policisté z obvodního oddělení Policie ČR Lužec nad Vltavou. V rámci šetření se policistům podařilo získat indicie, které je dovedly až do dílny, přilehlé k domu, který se nachází nedaleko místa krádeže.

V dílně přistihli sedmačtyřicetiletého muže, který se zde snažil odcizené profily rozřezat. Podezřelý se policistům následně ke krádeži doznal. Téhož dne si muž převzal sdělení podezření z trestného činu krádeže, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.

Dne 2. ledna 2012 přijali policisté z obvodního oddělení Policie ČR Mělník oznámení o krádeži, ke které došlo v areálu firmy na Mělníku. Zde nejprve neznámý pachatel překonal zámek vrat, poté vnikl do areálu a odtud odcizil kovové části montované haly, hliníkovou střešní krytinu a část „HAKI“ lešení. Svým jednáním způsobil škodu ve výši zhruba 65 000,- Kč.

Policisté provedli ve věci šetření a zjistili, že se odcizený materiál nachází v jedné z provozoven sběrných surovin na Mělníku. Zde byl zajištěn a následně vrácen majiteli. Podařilo se ustanovit i osobu, která má krádež na svědomí, jedná se o třicetiletého muže z Teplicka, kterému bude v nejbližších dnech sděleno podezření z trestného činu krádeže. V tomto případě je možno uložit trest odnětí svobody až na pět let.Zpravodajství