Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Reflexní obojky zdarma aneb Pejsku, buď dobře vidět!

 

Městská policie Mělník se při své činnosti zaměřuje mimo jiné také na kontrolu dodržování pravidel při venčení psů. Jedná se zejména o kontrolu vyhlášky města, která omezuje volný pohyb psů na určitých místech a dále je zde stanovena povinnost majitelů psů uklízet exkrementy. Tato činnost je z pohledu strážníků samozřejmě jakousi represí a je vždy brána v očích veřejnosti rozporuplně. Ten, kdo se o svého psího miláčka řádně stará, tak je většinou také svědomitým „sběračem“ exkrementů a případná kontrola mu nijak nevadí. Ovšem najde se také spousta majitelů, kteří tuto povinnost jaksi „opomíjejí“ a po svém miláčkovi neuklízí. Tato skupina majitelů pak na případné kontroly a eventuelní pokuty reaguje velmi negativně.

Další povinnost, která by měla být dodržována je nahlášení psa na MÚ Mělník k přidělení „psí známky“. Majitel, který psa řádně nepřihlásí se dopouští přestupkového jednání a může si za toto jednání vysloužit uložení pokuty od příslušného správního orgánu.

Jelikož MP Mělník klade velký důraz kladen na prevenci kriminality ve všech oblastech své činnosti, připravili strážníci nový projekt Pejsku, buď dobře vidět.

V současné době totiž dochází k mnoha dopravním nehodám, kdy je na vině špatně viditelná překážka. Touto překážkou může být například člověk, díra ve vozovce, ale také to velmi často bývá zvěř. Ve statistikách dopravních nehod nechybí zmínka o tom, kolik nehod bylo způsobeno špatně viditelnou osobou, ale úplně chybí informace, kolik bylo sraženo psů. Člověk má možnosti, jak být viděn. Jsou to například různé reflexní prvky, počínaje vestami a konče odrazkami. Ale jak ochránit pejsky? Dle našeho názoru se jedná o problém, který je často opomíjen a není mu věnován náležitý prostor.

Z toho důvodu vznikl náš projekt a MP Mělník nechala vyrobit reflexní obojky ve třech velikostech tak, aby mohl být použit takřka pro všechny velikosti psů. Tyto obojky budou rozdávat hlídky MP přímo v terénu, například při výše uvedených kontrolách psů, a nebo je možné si obojek pro svého pejska vyzvednout na služebně MP v ulici Husova 32, Mělník u preventisty Petra Limprechta.

 

preventista MP Mělník
Petr Limprecht
tel.: 315 635 185
Email:
[email protected]
Web:
www.mpmelnik.czMěsto - z radnice

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 a co chodci?


Těm budou reflexní prvky taky rozdávat? To by přece měla být hlavně starost majitelů psů jak moc jim na psovi záleží a jak ho tedy zviditelní. U nás v sídlišti se dokonce rozmáhá to, že páníčci dávají pejskům na ty jejich oblečky blikačky z kola.

1.2 hm, tak zase


nic nedostanu , jelikož potkat příslušníka MP v parku nebo někde jinde než na náměstí je stejná náhoda , jako potkat Mikuláše v létě

Obrázek uživatele malý princ

1.2.1 ...


"..., a nebo je možné si obojek pro svého pejska vyzvednout na služebně MP v ulici Husova 32, Mělník u preventisty Petra Limprechta."

1.1 A nebo mají v Kiku


A nebo mají v Kiku specialní blikačku na obojek. Když pes stojí zhasne to. Jakmile udělá pohyb bliká to. Je to malé a lehké.

1.1.1 Stojící pes


...akorát že to zvyšuje počet přejetých stojících psů Eye-wink