Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].
Muzeum M

Za jedenáct dní toho stihl hodně


    Devatenáctiletý mladík z Mělnicka spáchal v době od třináctého do čtyřiadvacátého prosince loňského roku, v Neratovicích, sedm trestných činů. Svým jednáním způsobil poškozeným celkovou škodu ve výši zhruba 66 000,- Kč.
    Ve čtyřech případech vnikl po překonání oplocení na pozemky rodinných domů, u jednoho se následně vloupal do dílny a letní kuchyně, odkud odcizil ruční nářadí, vzduchovku a dámské jízdní kolo. U dalšího vnikl do garáže a odtud si odvezl ruční dvoukolý vozík. V jednom případě se pokusil vloupat přímo do domu a přilehlé garáže, ale byl vyrušen, tak alespoň u sousedního domu odcizil klíče ze vstupních dveří. Dále pak v areálu sběrných surovin, po odstranění zámku vnikl do skladu a odtud si odnesl 4 ks litých kol s pneumatikami. Pro další lup se vypravil do prodejny barev, kde nejprve poškodil výlohu a následně odcizil barvy a další zboží. Jako poslední padlo za jeho oběť dámské trekingové kolo, které jeho majitelka nechala zajištěné lankovým zámkem u stojanu. Pachatel si odnesl bicykl bez předního kola, které ponechal i se zámkem na místě. Jak bylo následně kriminalisty zjištěno, odcizené věci končily v nepoužívané žehlírně nájemního domu, v Neratovicích, kterou poberta, bez souhlasu majitele neoprávněně obsadil a po celou dobu užíval.
    Dne 4. ledna 2012 bylo policejním vyšetřovatelem zahájeno trestní stíhání mladíka pro trestné činy krádeže, porušování domovní svobody, poškození cizí věci a neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru, za které lze v tomto případě uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.
 
Zdroj:
Policie ČR
Krajské ředitelství policie
Středočeského kraje
Preventivně informační skupina
M ě l n í k


Zpravodajství