Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Ze soudního rozhodnutí si vrásky nedělaliDne 7. ledna 2012, po šesté hodině ranní, kontrolovala hlídka policistů z místního obvodního oddělení na Mělníku, ulice Mladoboleslavská, osobní motorové vozidlo Audi 80, které řídil čtyřiatřicetiletý muž z Prahy. Lustrací policisté zjistili, že muž má soudem uložený platný zákaz řízení všech motorových vozidel na dobu dvou let a to až do konce října letošního roku.

Muž následoval hlídku na policejní oddělení a zde si poté převzal záznam o sdělení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.

Stejný trest hrozí i padesátiletému muži z Mělnicka, který od poloviny prosince loňského roku bez závažného důvodu mařil výkon úředního rozhodnutí soudu tím, že úmyslně nenastoupil do výkonu trestu odnětí svobody. Nepodmíněný trest byl muži uložen okresním soudem a následně potvrzen i vyšší soudní instancí. Na začátku prosince 2011 byla osobě doručena výzva k nástupu trestu, kterou si odsouzený řádně převzal, avšak do věznice již nenastoupil. Po muži bylo poté vyhlášeno celostátní pátrání.

Dne 9. ledna 2012 byl muž vypátrán mělnickými městskými strážníky a následně převezen na místní obvodní oddělení Policie ČR. Zde policisté zadrženému sdělili podezření z výše uvedeného trestného činu a následovala eskorta do věznice.Zpravodajství