Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Problematika kino projekcí na Mělníku

 

Těm, které problematika kino projekcí na Mělníku zajímá, bych rád (s dovolením autora) poskytl k nahlédnutí vynikající materiál, který zpracoval Ondra Muška a který měli k dispozici Zastupitelé před rozhodováním o podpoře či nepodpoře digitalizace stávajícího kina Sokol. Bez ohledu na fakt, že Město by na takovou investici stejně nemělo peníze a muselo by prodat majetek (což je v tomto případě nepřípustné), bez ohledu na to, že by se jednalo o investici do soukromého (a komerčního) subjektu, tato analýza nabízí fundovaný pohled na problematiku digitalizace a popisuje možné varianty zachování filmové projekce ve městě, včetně jejich dopadu na rozpočet Města. Ondra pro srovnání poskytuje i ukazatele třetího nejúspěšnějšího jednosálového kina v Děčíně. Materiál neříká, která varianta je lepší nebo horší, ale poskytuje vhled do problematiky i těm, kteří se ve filmovém průmyslu běžně nepohybují.

Některá čísla jsou sice orientační, ale přeci jen přesnější, než nabízí ve svém článku p. Vajchr.

Ondro, díky

P.V.

Dodatek redakce: Digitalizace kina na Melniku

PřílohaVelikost
Problematika budoucnosti kino projeki Melnik.pdf304.49 KB
Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

5 Zásadní ALE


Materiál "Problematika.." jsem si přečetl. K úvodní kapitole A se vůbec nebudu vyjadřovat, je to doslova převzatý, pouze pokrácený materiál Ministerstva kultury z roku 2009, ke stažení zde http://www.mkcr.cz/cz/tiskovy-servis/prechod-na-digitalni-projekce-obrazu-a-zvuku---digitalizace-kin-21417/ . Čísla jsou v něm už opravdu neaktuální. Pak jsou tabulky z webu Unie filmových distributorů, opět není co dodat. Autorská je kapitola B. Z variant v ní navržených nelze realizovat č. 4 kvůli platným normám. Ostatní je na diskuzi.

Zkrátím to - materiál pro zastupitelstvo byl dle mých informací zpracován bezplatně. Je na něm odveden kus záslužné práce a autorovi za to dík. Jen pokud něco přejímám doslovně, pak bych měl citovat zdroj. Do odborné polemiky se pouštět nebudu, to by nebylo v tomto případě fér. Pokud něco dělám dobrovolně a nezištně, pak na takové dílo nemohou být kladeny nároky jako u placené studie.

Jen jsem přesvědčen, že ještě není celá věc ztracena. Současný stav vnímám jako začátek a impuls pro možné netradiční řešení. Něco se rýsuje.

Hezký den všem

R.V.

4 Přesná čísla


Čísla do mého článku jsou z údajů Unie filmových distributorů (UFD) v nejaktuálnějším znění a dále z semináře Quo Vadis digitalní kino ze dne 7. prosince 2011 za účasti firem Altei, Sony. RealID a Petra Vítka z kina Aero. Takže to jsou asi nejaktuálnější čísla, která jsou k dispozici. Protože pan Volf už 2x zpochybnil mnou předložená údaje, pak ho chci ubezpečit, že veškerá uváděná data mám vždy z ověřených zdrojů a v aktuálním znění. Samozřejmě se mohu splést či přepsat, v tom případě bych informace opravil.

Materiál vidím dnes poprvé, je velmi solidní, má však několik velkých ALE. Minimálně by měl vzniknout ještě jeden alternativní posudek, protože třeba k analýze MKD mám výhrady zásadní. Pokusím se co nejrychleji vše dát do kompaktního tvaru a předhodím to k obecné diskuzi.

Hezký den všem

R.V.

Obrázek uživatele kava

3 Namet


Smutne ... ale nevyhnutlene. Jedinne co me napada je z toho udelat pulnocni kino, kde se muze konzumovat alkohol a kourit. Promitat tam stare vypalovacky (takove Psycho nebo Spalovac mrtvol mel v melnickem kine neobycejnou atmosferu) + sportovni prenosy. S tim by samozrejmne souvisela rychlejsi devastace salu, sedacek atd .. Ale jestli to ma schatrat, tak by to bylo stejne jedno.

2.1 unauthorized :((


Odkaz není funkční !!!!!!!!!

2.1.1 Před chvílí


Před chvílí ještě šel Sad Mohu ho poslat na email. Nevím jak jinak to sem vložit..

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

2.1.1.1 pošlete mi ho na


pošlete mi ho na mail [email protected] , zveřejním. (tedy nejlépe i s tím, kdo soubor upravoval, když my ostatní se tady v této problematice celkem podepisujeme pod svými jmény, díky)

1 Dovolím si pochválit. je


Dovolím si pochválit. je vidět že na tom někdo přemýšlel. I laikovi to dá náhled do problematiky. Jedinou věc jsem tam ale neviděl. všeobecně ji postrádám.

Co bude s budovou kina v případě že bude jeho činost ukončena. Přeci jen není moc jiných možností jak ji využít. Nový divadelní sál máme.

Mám takový pocit že by budova jen chátrala. Což by sice nebyl prblém města jelikož budova není jeho. Ale je to v centru města a pěkná vizitka by to nebyla.

Na to se lehce zapomíná. Ale to je mimo Smiling