Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Ukradený bagr chtěli odvézt na odcizené odtahovce


    Osmého ledna letošního roku přijali policisté z obvodního oddělení Policie ČR, v Kralupech nad Vltavou, oznámení o krádeži pásového pracovního stroje Mecalac 8MCR, který neznámý pachatel odcizil na stavbě v Nelahozevsi. Majiteli bagru způsobil škodu ve výši 1 500 000,- Kč.
    Při šetření oznámení policisté zjistili, že pachatel odjel se strojem cca 100 metrů od místa krádeže a zde jej naložil na nákladní automobil VW LT, upravený pro odtah vozidel, který, jak bylo později zjištěno, odcizil neznámý pachatel v době od sedmého do osmého ledna 2012, v Kralupech nad Vltavou a způsobil tak majiteli vozu škodu ve výši 100 000,- Kč.
     Po stroji a vozidle začali policisté neprodleně pátrat a jejich snaha se brzy vyplatila. Zanedlouho byl odcizený bagr nalezen odstavený v Kralupech nad Vltavou, nedaleko letního koupaliště a odtahové vozidlo policisté nalezli o něco později v katastru obce Veltrusy, poškozené a nepojízdné. V blízkosti nalezených vozidel se pohybovali dva muži z Prahy ve věku pětatřicet a osmatřicet let. Policisté u dvojice zajistili věci pocházející z odcizených strojů a následně došli k závěru, že mají v rukou pachatele obou krádeží.
     Dne 9. ledna 2012 bylo zahájeno trestní stíhání obou osob pro trestné činy krádeže a poškození cizí věci ve spolupachatelství, za které je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na osm let. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě. Pracovní stroj i nákladní vozidlo se vrátily ke svým právoplatným majitelům.

Zdroj:
Policie ČR
Krajské ředitelství policie
Středočeského kraje
Preventivně informační skupina
M ě l n í kZpravodajství