Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Poznávací soutěž - část 3.

Známe své město? Ve třetí části poznávací soutěže zůstaneme jenom v centru města a pro někoho opět zlehka zvětšíme obtížnost.
Ale na druhou stranu jsme zmenšili oblast výřezu mapy, tak by mělo být pěší hledání mnohem snažší - stačí se dívat kolem sebe.

Pokud tuto soutěž vidíte poprvé, pročtěte si nejprve popis v první části. Popřípadě se podívejte na toto video.


Přejeme mnoho zdaru!


Zúčastnit se mohou jen registrovaní uživatelé Mělníčku.


Objekt
Mapa

Objekt
Mapa

Objekt
Mapa

Objekt
Mapa

Objekt
Mapa


Zúčastnit se mohou jen registrovaní uživatelé Mělníčku.
Z tech.důvodu svázání výsledků s jedinečným účtem.


Město

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

6 Soutěžím taky,ač


Soutěžím taky,ač nejsem z Mělníka a střílíím od boku.O to víc mě potěší,když se trefím.Až pojedu na Mělník a uvidím,jak lidi chodí a se zvednutou hlavou šmírujou střechy,tak budu vědět,že to jsou "Mělníčci" a hledají věžičku Laughing out loud

5 Mno nic....


Tak jsem dvakrát prolezla město, než jsem našla Floriana a pak se na té mapě seknu. Laughing out loud

4 užuž


jsem se chystala že to nějak označím a uvidím....ale ne....zvednu zadek od PC a půjdu se nejdřív do města podívat a zkusím to najít.....

3 Florián


ten Florián byl fakt velká neznámá

3.2 Tak pro mě je právě


Tak pro mě je právě Florián jediné, co vím naprosto jistě. Ale nefunguje mi značení v mapě. Sad

Zkusím to tedy příležitostně z jiného počítače.

3.1 jak pro koho....


Já tu bydlím 12 let....a má dcera je na tomto světě "pouhých" 7,5 roku...a k Floriánovi nás zavedla úplně na jistotu.....

2 věžička


...kurňa jsem se sekla v objektu :-( 

2.2 věžička


...kurňa, já jsem se taky seknul, po odpolední "zdravotní" procházce jsem věžičku s vypětím sil našel a já blbec jsem to špatně odhadnul na tý mapičce..., hold malá tolerance...nebo spíš moje blbost...no snad příště Smiling) . A zdravím autora tohoto nápadu a díky za skvělou zábavu. Jirka.

2.2.1 Re: věžička


Věžička se na tý mapě opravdu špatně označuje... Taky jsem byl mimo toleranci...

Obrázek uživatele raist

2.2.1.1 re: vezicka


Museli jste se seknout fakt moc, jelikoz jsem u teto casti nastavil toleranci jeste o 15m vetsi nez u predchozich.

Hint: Chce to na nejakem mapovem serveru prepinat mezi flat mapou a fotomapou (overit si tak kde na flat mape objekt opravdu je), pak si budete umistenim mnohem jistejsi. 
 

2.2.1.1.1 věžička ještě jednou


No já jsem se to snažil označit jakoby někam na konec dvora za Beránkem, ale fakt jsem to blbě odhadnul, šoupnul jsem to blízko k náměstí. Kdybych si uvědomil, kde je brána, tak se to nemuselo stát. A seknul jsem se víc, než bylo zdrávo, hi, hi... Tak třeba příště, zase se proběhnu po městě a pak si dám pozor... Už se těším na další díl... Jirka.

2.1 ...kurňa, já jsem se


...kurňa, já jsem se taky seknul, po odpolední "zdravotní" procházce jsem věžičku s vypětím sil našel a já blbec jsem to špatně odhadnul na tý mapičce..., hold malá tolerance...nebo spíš moje blbost...no snad příště Smiling) . A zdravím autora tohoto nápadu a díky za skvělou zábavu. Jirka.

1 Ta věžička byl boj. A


Ta věžička byl boj. A ještě to jedno okno Smiling Obtížnost jde pomalu nahoru Smiling

 

Raiste jak to děláš že máš furt všech pět? Laughing out loud

1.2 věžička 2


.. souhlasím s Magnetem. Věžička byla boj, ale nakonec jsem to dal. Ovšem první "obrázek" mě dostal Sad  ,to bylo nad moje síly.

Obtížnost jde opravdu nahoru Smiling

Jen tak dál Smiling

1.2.1 Tak


... já pro momentální starosti jsem teprve teď zjistil, že se jede třetí kolo Eye-wink Smiling. Souhlasím, první obrázek mě dostal, ale asi za patnáct minut jsem zjistil, že možná vím, kde to je. Teď mě čeká to v nejbližší době obejít a správně umístit kursory, protože to není jednoduché a je to rozhodující. Kluci dík, ať žije hra Laughing out loud !! 

Obrázek uživatele Honzique

1.2.1.1 smysl hry


Pro me je smyslem hry oznacit mista hned bez obchazeni a overit si tak sve postrehy, nez si pak davat tury po meste a nasledne tu nahanet body, coz ve svem dusledku zkresluje vysledky poznavacky a nekteri ze zucastnenych z toho pak mohou byt frustrovani...)

Zkratka a dobre - podvadet se nema Smiling

1.2.1.1.2 :-)


A nebylo by lepší nechat hledání smyslu hry na každém? Někdo si chce dokázat, jak zná své město, někdo to bere jako námět na pěknou procházku, někdo je kovaný na webu a najde si to tam... Ber to jako skvělý nápad, výbornou zábavu a v neposlední řadě jako perfektní výchovu k "vlastenectví" (městskému). Myslím, že by byl báječný nápad nabídnout to ve spolupráci s odborem školství školám jako soutěž pod patronátem třeba starosty. Co ty na to, Volfíku? Eye-wink

 

P.S. - já to dal zatím všechno "od stolu" a těším se na další. Procházky s foťákem, geocaching a zájem o historii města nesou své ovoce...

A malá reklama na závěr - perfektní knížky o Mělníku koupíte v Želvě Laughing out loud

Obrázek uživatele Honzique

1.2.1.1.2.2 to rozhodne


Urcite to je na kazdem...

Ja ten prvni prispevek s podvadenim bral jako ironickou poznamku, asi jsem tam dal malo smajliku...

Tady na tomto serveru se clovek muze kriticky vyjadrit jen k deni na radnici mi prijde:)

Hra je to super, o tom zadna..uz mlcim a tesim se na dalsi kolo...!

1.2.1.1.2.1 Re: :-)


Inu proč ne Smiling Můžeme zkusit zajít za Zuzkou Jansovou a připravit něco na pololetní prázdniny nebo čerstvě potom. Teď na to asi nebudou mít školáci myšlénky...

Mohlo by to být jako soutěž nebo i součást většího projektu, pokud některé naše školy "jedou" v projektovém vyučování... Variant by se myslím našlo celkem dost a mělnický patriotismus je rozhodně supr téma. Třeba by si nová generace našla k místu kde žije lepší vztah, než jen zapalovat kontejnery, čmárat po domech a vyvracet lavičky...  Dokonce si myslím, že by se na to daly najít i nějaké peníze (na ceny např.)... Spíš záleží na konkrétní realizaci ve smyslu technického řešení a k tomu by se měl asi vyjádřit Team Mělníček, vzhledem k tomu, že má soutěž původ tady...  Co ty na to Raiste? Eye-wink

PS: jinak, taky jsem to dával od stolu a dvákrát už se mi to "nevyplatilo" Laughing out loud

1.2.1.1.1 Jako sorry ale autor


Jako sorry ale autor udělal hru. V prvním díle psal že je jedno jak to uhádneš. Jestli z hlavy, Googlu nebo procházky. Takže nevím o jakém podvádění mluvíš. Pokud to hrát nechceš nehraj. Já měl výsledky doma z gauče do pěti minut po zveřejnění aniž bych někam chodil. Je to tím že jsem v centru každý den. i proto mám zatím plný počet.  Kdo ale nechodí do centra, má o důvod víc tam jít.

Smyslem hry je přiblížit zajímavosti města lidem a třeba je i vytáhnout od počítačů mezi lidi. Toť vše.

Obrázek uživatele Honzique

1.2.1.1.1.1 taky nazor


Taky nazor, ale na Tebe jsem nereagoval. Muzete si mesto obejit ex post, ale ex ante mi to prijde trochu nefer. Zasadni problem v tom ale nevidim, kdyz o nic nejde. 

Tak jdi na prochazku a treba se uklidnis. Pa

1.2.1.1.1.1.1 Tedy


..., to jsem vůbec nečekal, co můj diskusní příspěvek způsobí. Tak tedy: Vím, kde se ty hledané objekty nacházejí a to docela dost přesně. ( posledně jsem je fakt hledal) A ikdybych je hledal, nebo si jen upřesnil polohu na objektu, tak na tom nevidím nic špatného. Jednak nepřijde každý člověk denně do centra, všechno to nejsou pamětihodnosti z turistických prospektů a líbí se mi ta myšlenka, která mě už také nesměle napadala a byla tady vyřčena jinými, že zrovna tohle může být cesta ve školství a určité výchově v patriotismu. Pokud si někdo frajersky od stolu lajskne hodit data do hry, tak je to jeho věc, ale věřím, že to trochu zamrzí, když to někdo podcení a netrefí se třeba o 10 metrů, ačkoliv ví, kde to je.

Co je jako trochu nefér ? Nikdo nemůže vědět, kde to všechno je a smyslem je to objevit. A to jsou na nás autoři zatím dost hodní, protože vybírají objekty v centru, na frekventovaných místech a takové, které opravdu zaujmou určitou krásou , mimořádností i starším datem.

Obrázek uživatele Honzique

1.2.1.1.1.1.1.1 uz jsem prozrel


Mam odlisny pohled na vec - ja to beru jako overovani mych "znalosti", tedy jako test, o mem rodnem meste, vy to berete jako hledani objektu, tedy jako geocaching... a z toho plynou nase rozdilne pohledy na vec..takze se nehadejme a pokracujme kazdy svou cestou...hodne stesti do dalsich kol..Smiling

PS nefer mi v tomto pripade prislo zverejnovat kdo jak hlasoval, protoze je to dost zavadejici, kdyz na to jde kazdy jinak..tot vse..

1.2.1.1.1.1.1.1.1 V pohodě.


V pohodě. Já si své znalosti ověřím právě na tom místě, když jdu téměř na jisto a vidím, že jsem se nemýlil. Jinak mám také lecos navštívené osobně a třeba i pozapomenuté. A dovolím si reklamu na knížku Mělnická zastavení I od Renaty Špačkové, která je takovou učebnicí, která právě představuje jednotlivé sošky apod. Eye-wink.

 

A další věc je ta, že jen vědět nestačí, ale také správně umístit do mapy. A zveřejňování beru jako takovou zábavnou statistiku hry ( i komentáře), kde se promítnulo lecos Eye-winkSmiling.

Obrázek uživatele raist

1.1 re: Ta věžička byl boj...


Dobrý výsledek!

Všech pět sice mám, ale samozřejmě z pochopitelných důvodů soutěžit nemůžu Eye-wink

1.1.1 Jasný. Jen rejpu a


Jasný. Jen rejpu a chválím zárověn :-D Škoda že to není častěji Sad