Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]
Muzeum M

Muže oloupil spolubydlícíDne 10. ledna 2012, ve večerních hodinách, oznámil na policejní tísňovou linku třiadvacetiletý cizinec, v současné době žijící na Mělníku, že jej v místě jeho pobytu přepadl a oloupil jeho třiatřicetiletý spolubydlící z Plzeňska, kterému při činu pomáhal další neznámý muž.

Útočník poškozeného navštívil pod legendou zaplacení své části nájmu. Na chodbě před bytem poté své oběti nastříkal slzný plyn do obličeje a napadeného zatlačil do chodby bytu, kde jej strhl na zem. Muž se bránil a strhl útočníka s sebou. Následoval útok neznámého muže, který měl přepadeného udeřit rukou zezadu do hlavy. Při potyčce se pachatelé zmocnili peněženky poškozeného, s finanční hotovostí 7 500,- Kč a mobilního telefonu Nokia, bez SIM karty, v hodnotě zhruba 1 000,- Kč. Přepadenému se podařilo poté, co mu útočníci věci sebrali, z bytu utéct a přivolat pomoc. Během útoku nedošlo ke zranění napadeného muže.

Mělničtí policisté v rámci vyšetřování případu zjistili, že druhým násilníkem je sedmadvacetiletý muž z našeho regionu. Dne 11. ledna 2012 byli oba podezřelí na základě souhlasu státního zástupce zadrženi a umístěni do policejní cely. Následujícího dne bylo proti oběma zahájeno trestní stíhání pro trestný čin loupeže, za který je možno v tomto případě uložit trest odnětí svobody v rozpětí od dvou do deseti let. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství