Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Webkamery

Zajímalo by mě, jestli někdo někdy nekoketoval s myšlenkou instalace "městských webkamer". Teď nemyslím kamerový systém městské policie, ale opravdu volně přístupné (přes internetové rozhraní) webkamery. Vím, že vše stojí peníze a i s místem instalací může být problém. Ale myslel jsem, že v době "rozkvětu" internetu by to bylo vhodné zřídit. Mohli by být klidně připojeny v místech připojení kamerového systému městské policie (napájení, kabeláž). Možná, že by kamery mohl věnovat někdo jako sponzorský dar, třeba nějaký podnikatelský subjekt z Mělníka a provoz by mohl sponzorovat nějaký poskytovatel internetu. Jsou to samozřejmě pouze moje úvahy. Jen jsem chtěl zjistit něco dalšího. Třeba už se o to někdo pokoušel a z nějakého důvodu to nevyšlo. Možná, že by se na instalaci a provoz dal využít nějaký grant (dotace) od EU nebo státu na propagaci města v rámci cestovního ruchu. Jsem zvědav na vaše názory a připomínky.

Ostatní předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 Jen vím


..., že se montují do takové vzdálenosti, ve které lze rozpoznat například počasí, automobily a počet osob, ale nikdy nelze identifikovat jedince. Ano, je na to zákon, ale nepátral jsem po něm. Webových kamer jsou mraky a jednou v květnu mi dokonce kamera na Velkém Javoru ( nejvyšší kopec Šumavy) napověděla, do čeho jedu a jak se obléci. Na to je to fakt dobré.

Obrázek uživatele k

1 Jedna taková je


Jedna taková je tady http://www.zvonici.cz/webkamera/komory, ale ještě není dořešena (ne)cache. Snímek se zobrazuje po minutě. Není to nic-moc, ale za tu cenu Eye-wink

Časem třeba MaSOŇáci přidají další, zajímavější by bylo náměstí, ale to bude chtít dohodnout a zjistit, jak je to vůbec s ochranou osobních údajů. Proto zatím jen komory.

1.1 Ochrana osobních údajů


Tak super, první vlaštovka Smiling. V mém úvodním příspěvku jsem samozřejmě myslel s umístěním kamery tak, aby byl možný pohled na náměstí Míru ( jako třeba zde http://cam-km.nwt.cz) a odněkud (místo na vhodné umístění kamery se asi bohužel nenajde) pohled na gotickou věž kostela sv. Petra a Pavla (kvalitní kamera by možná mohla snímat nasvícenou věž i za tmy).

S ochranou osobních údajů to není zas tak složité, ale jednoduché také ne. Základ je on-line kamera bez možnosti záznamu a bez přímého sledování soukromých prostor, viz. http://www.mvcr.cz/docDetail.aspx?docid=21333428&doctype=ART&

Na webku z vašeho odkazu se zítra jistě podívám. Pro tmu tam momentálně není skoro nic vidět. Ještě by neškodilo si trochu pohrát s časem, má cca 16 dní zpoždění.

Více webkamer třeba zde http://www.webcams.cz/index.php. Webových stránek s touto tématikou je samozřejmě více.

1.1.2 Webcamery


http://kamery.humlnet.cz/cz/kamery/

když se chce tak jde všechno a dokonce i  v HD.

Obrázek uživatele k

1.1.1 Díky za link, někdy si


Díky za link, někdy si to pročtu Eye-wink Tamto byl jen čas vložení "příspěvku", tak jsem ho už zmizel.