Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Kanalizace na Chloumku se blíží do finále

 

Vzhledem k mírnému průběhu letošní zimy se hned začátkem ledna vrátili do chloumeckých ulic pracovníci firmy, která zde pracuje na kanalizaci. V současné době se dokončují stoky v ulicích U Studny a Pod Vodojemem, přípojky pak v ulicích Na Pěšince a Pod Chloumečkem. Pokud půjde vše bez komplikací, bude celá akce hotová na konci března. Budování kanalizace na Chloumku představuje investici za celkem 170 milionů korun, z toho město získalo dotaci od Ministerstva zemědělství ve výši 29 milionů korun a 79 milionů korun příspěvek od VKM

Zároveň se v současné době připravuje výběrové řízení na rekonstrukce a opravy chloumeckých komunikací, které byly dotčeny budováním kanalizace. Na dvě z ulic – ul.O.Johna a Zemědělskou - se město snaží získat dotaci přes Úřad regionálního rozvoje.

Předpokládáme, že práce v prvních ulicích by byla zahájeny hned po skončení kanalizace, tzn.začátkem dubna. Vše by mělo být hotovo do konce roku 2013.

Vzhledem k tomu, že nemrzne a poměrně dost prší, není možné přes veškerou snahu udržet komunikace v čistotě. Tam, kde byly provizorně položeny panely, se voda dostala i nad ně. Prosíme občany o trpělivost. Nejhorší situace je v ul.U Hájovny – v této ulici se nový povrch začne dělat jako první.

Ing.Miroslav Klučkovič, vedoucí oddělení služeb, správy a údržby komunikacíMěsto - z radnice