Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!
Muzeum M

Co čekat Jizery na Mělníku?


Už půl měsíce ladíme v okolí Mělníka frekvenci 107,0FM.Na ní slyšíme Rádio Jizera. Za zřízení této frekvce prý může projekt Radio Mělník. Ovšem od vysílání se čekalo víc. Bylo to prezentováno jako samostatné regionální vysílání. Tohle přání nebylo naplněno. www.radiosoutok.eu proto položil řediteli Jizery několik dotazů.

 

Roman Rak: Pane řediteli, od prvního ledna můžeme na frekvenci 107,0FM posloucbat Jizeru. Co vás vedlo k zahájení vysílání právě pro Mělník?
Milan Pruner: Rádio Jizera vstoupilo do mělnického éteru v polovině prosince a tak, jako každé jiné rádio v této republice, se i naše rádio snaží o jisté rozšíření. Před dvěma roky jsme začali vysílat v Jičíně a teď přišel na řadu Mělník. Je to docela logické, podívame-li se na mapu - náš signál je kolem Mladé Boleslavi a my se snažíme rozšířit do aglomerací za dosahem našeho signálu. I když je frekvence 105.7 docela dobře slyšet, v Mělníce s ní byly problémy a tak jsme se snažili o dokrytí právě tam.

RR: Co od vysílání mají posluchači čekat? Dočkají se regionálního vysílání?
MP: Posluchači mohou čekat klasický program rádia Jizera, který je unikátní už od svého spuštění v roce 1995 - je to především orientace na českou tvorbu, zpravodajství a publicistiku. Regionální zpravodajství, nebo-li reportážní příspěvky z Mělníka se na rádiu Jizera objevují už od prosince minulého roku a na jaře letošního roku bude regionální vysílání pro Mělník ještě posíleno, to znamená, že posluchači se regionálního vysílání zaměřeného pro Mělník dočkají. O tom, jak to bude vypadat dáme včas vědět jak prostřednictvým vysílání, tak dalšími propagačními aktivitami přímo v Mělníce.

RR: Jakou čekáte posluchovost? Nebojíte se že o to nebude zájem?
MP: My samozřejmě očekáváme zvýšení poslechovosti a o to, že by nebyl o naše vysílání zájem strach nemáme. Program Jizery si vždy své posluchače najde. My se orientujeme na starší cílovou skupinu, ať už výběrem hudby (Jizera hraje s velkým úspěchem týdně cca 8 hodin dechové hudby) nebo regionálním zpravodajstvím a myslíme si, že na rozhlasovém trhu takové rádio trochu chybí, nebereme-li v potaz téměř národní vysílání Blaníku.
 

Děkuji za Váš čas.


Odpovědi zaslal generální ředitel Rádia Jizera Milan Pruner.

 

Pro Soutok a Mělníček Roman Rak
 Kultura