Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].
Muzeum M

Detektivové zadrželi výrobce a distributorku pervitinuDvaadvacetiletá žena z Mělnicka, v době od srpna loňského roku, do svého zadržení, poskytla v nezjištěném počtu případů pětatřicetiletému muži z Prahy blíže nezjištěný počet krabiček s léky obsahujícími pseudoefedrin, ze kterých muž následně vyráběl metamfetamin, také známý jako pervitin. Léky žena zakoupila za pomoci dalších osob v lékárnách na Mělnicku. Takto získanou drogu dále distribuovala prokazatelně dalším třem osobám z našeho regionu.

Kriminalisty bylo zjištěno, že výše uvedený muž drogu vyráběl ve dvou bytech v Neratovicích a v jednom, v Praze. Z toho v Neratovicích prokazatelně celkem v šesti případech. Vyrobenou látku používal pro svou potřebu a část dále, většinou bezúplatně, někdy výměnou za léky, určené k výrobě drogy a někdy za úplatu, přičemž předpokládaný výdělek se pohyboval odhadem v řádech stokorun, dále distribuoval nejméně čtyřem osobám na Mělnicku.

Mělničtí detektivové dne 17. ledna 2012, na základě soudního příkazu provedli domovní prohlídky u podezřelých. Během prohlídek zajistili prostředky potřebné k výrobě pervitinu. Zajímavý úlovek se kriminalistům podařil v Praze. Zde v bytě výrobce nalezli malou pěstírnu marihuany, která byla zamaskována ve skříni na chodbě bytu.

Dne 18. ledna 2012 zahájil policejní vyšetřovatel trestní stíhání dvojice pro trestný čin, nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který v tomto případě hrozí ženě trest odnětí svobody v rozpětí od jednoho do pěti let a v případě samotného výrobce pervitinu trest o výměře od dvou do deseti let. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.


 


 Zpravodajství