Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Divadlo Dětem 2012

 

V lednu bude zahájen jubilejní 40. ročník přehlídky pořadů pro děti „Divadlo Dětem 2012“.

Masarykův kulturní dům připravil pro děti i rodiče mimořádnou nabídku představení. Jako každý rok jsou připraveny návštěvnické průkazky, na kterých bude letos třeba čtyř razítek, aby se malý divák mohl zúčastnit „ Návštěvnické soutěže“. Po poslední pohádce „O Sněhurce“ bude provedeno slosování průkazek na pódiu a vylosované děti budou tradičně odměněny dárky. Během celého cyklu proběhne také jako každý rok výtvarná soutěž „Děti kreslí divadlo“. Vybraná výtvarná díla budou mít samostatnou výstavu v tanečním sále 1. patra MKD od neděle 18.března 2012, kde ve 14.00 hodin propukne na závěr přehlídky „Karneval s Rádiem Blaník“. Jako vždy má již Rádio Blaník připraveno pro děti plno soutěží s odměnami a proběhne soutěž o nejkrásnější masky, která končí odměněním masek a společným fotografováním.

Vzhledem k významnému jubileu přehlídky jsme se rozhodli mělnickým dětem nabídnout program, který, jak doufáme, bude pro ně příjemnou vzpomínkou až do dospělosti. Podařilo se nám dohodnout nevšední pořady, jako například balet, černé divadlo a velmi výpravné pohádky. Přehlídka začne pohádkou Pražské divadelní agentury s názvem „Jak se krotí princezny“. Výpravnou pohádku o rozmazlené princezně, kterou se snaží blízké okolí zkrotit, uvidí děti v neděli 29.ledna. Druhou pohádkou je inscenace klasické pohádky „Plaváček“, které se ujalo kladenské Divadlo Lampion pod režijním vedením Karla Brožka. Uvedeme ji v neděli 5.února. Třetí pohádkou v neděli 12.února, budou spíše příběhy: Pradlenka, Kufry, Houslista, Kouzelník, Lampy, Ryba a Kůň a je to „To nejlepší z Černého divadla“. Umělecký ředitel divadla Jiří Srnec záměrně zvolil tento název, a tak mělničtí uvidí hru světel, stínů, hudby a pantomimického mistrovství. Neděle 26.února bude patřit pražským baletním umělcům z Národního divadla a Taneční konzervatoře hl. m. Prahy a půvabnému příběhu „Děvčátko se sirkami“. „Příhody Ferdy Mravence“ nás v neděli 4.března zavedou do trávy na louku, na břeh potoka a další místa skrytá lidským očím. Na motivy příběhu Ondřeje Sekory zdramatizoval inscenaci Pavel Kraus a hrají herci pražského Divadla AHA.

Posledním pořadem cyklu Divadlo Dětem je 11.března pohádka „O Sněhurce“, kterou předvede Divadlo Kapsa z Andělské Hory u Karlových Varů. Muzikál o krásné a hodné princezně, kterou zlá macecha nenávidí, zná snad každý. Příběh, ve kterém zazní písničky, bude pro děti určitě novinkou. Představení „Děvčátko se sirkami“ je velice výpravně náročné, a tak jsme zvolili začátek představení až na 16.00 hodin. Vzhledem k mimořádnosti projektu a také k celkovému počtu účinkujících, náročnosti výpravy a dopravě kulis i tanečníků – herců, jsme stanovili u tohoto představení a dalšího pořadu „To nejlepší z Černého divadla“ cenu 100 Kč. Ostatní pohádky a karneval jsou v ceně 50 Kč pro děti i dospělé. Vzhledem k tomu, že vstupenky se tisknou na každé představení zvlášť a na místa, nelze zajistit dvojí cenu pro děti a rodiče. Proto cena vstupenky na nákladné představení se vypočítává průměrem. Do další sezóny se plánuje vhodnější řešení předprodeje vstupenek.

Rozloučení s jubilejním 40. ročníkem Divadla Dětem 2012 bude tentokrát v novém tanečním sále MKD v neděli 18.března od 14.00 hodin, kdy moderátor Rádia Blaník zahájí karnevalové odpoledne s rejem masek, soutěžemi a písničkami.

Srdečně zveme všechny děti, rodiče i prarodiče do Masarykova kulturního domu za nevšedními pohádkovými zážitky. Vždyť „čtyřicátiny“ jsou významné a ojedinělé výročí a pracovníci MKD, herci a tanečníci jsou připraveni udělat vše pro potěšení dětí.

Helena Kymplová, MKD MělníkMěsto - z radnice