Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Rodiče zanedbávali své nezletilé synyMělnický policejní vyšetřovatel zahájil v uplynulých dnech trestní stíhání osmapadesátiletého muže a sedmačtyřicetileté ženy z Mělnicka pro trestný čin ohrožování mravní výchovy dítěte ve spolupachatelství, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na pět let.

Dle zjištění policistů měli obvinění ohrozit rozumový, citový a mravní vývoj svých dvou nezletilých synů tím, že jim umožnili vést zahálčivý život, nespolupracovali se školou, výsledkem čehož byla žádost matky o ukončení školní docházky jednoho z nich a zhoršení prospěchu druhého chlapce. Dále dlouhodobě zanedbávali hygienu svých ratolestí. Nespolupracovali ani se zdravotnickým zařízením, kde byl hospitalizován jejich syn s problémy, vyplývajícími z nedostatečné živenosti. Oba rodiče svým pravidelným požíváním alkoholických nápojů a nevhodným způsobem života dávali dětem špatný příklad po stránce morální i společenské, vytvářeli podmínky pro vznik nežádoucích jevů, což mělo mimo jiné za následek páchání majetkové delikvence ze strany jednoho ze synů.

Obvinění se nezákonného jednání měli dopouštět v době, od konce února 2008 do poloviny loňského roku, kdy předali obě děti na základě předběžného opatření soudu, do péče diagnostického ústavu. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství