Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Za vydírání teď muži hrozí čtyřletý žalářPolicejní vyšetřovatel zahájil dne sedmnáctého ledna, letošního roku, trestní stíhání osmačtyřicetiletého muže z Litoměřicka, pro trestný čin vydírání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na čtyři léta.

Obviněný v době od začátku června 2011, až do zadržení vydíral pětadvacetiletého muže z Mělnicka. Po své oběti požadoval v několika případech dobití kreditu do mobilního telefonu, což poškozený v osmi případech skutečně učinil a kredit po částkách 200,- Kč, dobil. Dále po něm byla požadována půjčka finanční hotovosti ve výši 20 000,-Kč. Obviněný v případě nesplnění této žádosti vyhrožoval fyzickým násilím a to tak razantně, že ve své oběti vzbudil důvodnou obavu o zdraví a život svůj a svých blízkých. Poškozený nakonec z důvodu neustálého tlaku, který na něj byl ze strany vyděrače činěn, začal navštěvovat odborného lékaře a léčil se antidepresivy. Poté co se s celou záležitostí obrátil na policisty, bylo mu znovu cestou sms zpráv ze strany obviněného nevybíravě vyhrožováno.

Dne 17. ledna 2012 byl obviněný na základě souhlasu státního zástupce zadržen a umístěn do policejní cely. Devatenáctého ledna byl policisty, po rozhodnutí soudu, převezen do vazební věznice.


 Zpravodajství