Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Za necelý den toho stihl spáchat opravdu hodněDne 20. ledna 2012 zadrželi policisté, v katastru obce Zlosyň, dvaatřicetiletého muže z Českolipska. Následujícího dne bylo policisty z obvodního oddělení Policie ČR, Kostelec nad Labem, muži sděleno podezření z trestných činů neoprávněné užívání cizí věci, poškození cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Muž byl umístěn v policejní cele a v rámci zkráceného přípravného řízení o jeho dalším osudu rozhodne soud dnešního dne.

Policisty bylo zjištěno, že podezřelý v době od večera, dne 18. ledna 2012, do dopoledních hodin, dne následujícího, nejprve v obci Všetaty na volně přístupné odstavné ploše, poškodil kliku dveří a následně jejich skleněnou výplň, u zaparkovaného nákladního vozu Avia. Vnikl do vozu, odtud odcizil spínací skříňku a z místa se vzdálil.

Dále ve stejné obci, jen o několik ulic dále odehnul rám předních dveří osobního vozidla Peugeot 206, odjistil zámek vozu a poté co se dostal dovnitř, poškodil spínací skříňku. Nakonec stejným způsobem vnikl opět ve Všetatech do vozidla Škoda pick-up, které nastartoval a odjel.

Jeho výlet neměl dlouhého trvání. S odcizeným vozidlem havaroval u obce Zlosyň a zde byl následně policisty zadržen. V rámci vyšetřování navíc policisté zjistili, že muž usedl za volant i přesto, že pozbyl po dovršení dvanácti trestných bodů řidičské oprávnění, o čemž prokazatelně věděl, neboť na základě vyrozumění správního orgánu osobně toto odevzdal v prosinci loňského roku. Svým jednáním způsobil poškozeným celkovou škodu ve výši zhruba 30 000,- Kč.


 Zpravodajství