Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Odcizil železo a řídil bez oprávněníSedmadvacetiletý muž z Mělnicka odcizil v době od sedmnáctého do osmnáctého ledna letošního roku, devět kusů plotového kovaného zábradlí z plných profilů, na hřišti, v obci Byšice. Svým jednáním způsobil provozovateli areálu škodu ve výši cca 7 500,- Kč. Svůj lup následně odvezl osobním vozidlem Škoda Forman do sběrných surovin, kde jej za částku 2 500,- Kč zpeněžil.

Jak bylo následně zadokumentováno policisty z obvodního oddělení Policie ČR Mělník, kteří věc šetřili, nejednalo se o první trestný čin, majetkového charakteru, který podezřelý v uplynulé době spáchal. Navíc, když odvážel odcizené železo do sběrny, tak řídil vůz i přesto, že věděl o blokaci svého řidičského oprávnění, z důvodu nabytí dvanácti trestných bodů. O blokaci bylo pravomocně rozhodnuto v říjnu 2011, správním orgánem.

I tomuto recidivistovi policisté nakonec sdělili podezření z trestných činů krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství