Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Řízení pod vlivem se mužům nevyplatiloDne 28. ledna 2012, odpoledne, jel pětačtyřicetiletý muž se svým vozem Peugeot Boxer po silnici mezi obcemi Záryby a Martinov. Při průjezdu pravotočivé zatáčky se pravděpodobně řádně nevěnoval řízení, přejel do protisměru, poté sjel do silničního příkopu a zde se střetl se sloupem veřejného osvětlení. Následně ještě narazil do plotu u rodinného domu, o který se vůz zastavil. Při nehodě nedošlo ke zranění řidiče, ani dalších osob. Na vozidle, sloupu a plotu byla způsobena škoda ve výši cca 60 000,-Kč.

Dopravní policisté na místě provedli u řidiče orientační dechovou zkoušku, která skončila naměřenou pozitivní hodnotou 1,52 promile alkoholu v dechu. Policisté z obvodního oddělení Policie ČR Kostelec nad Labem muži sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Podobně dopadl i pětatřicetiletý cizinec, kterého kontrolovali policisté z místního obvodního oddělení Policie ČR, dne 30. ledna 2012, po třetí hodině ranní, v Kralupech nad Vltavou, při řízení osobního vozu VW Polo. Muž sice nehavaroval, ale dle zjištěných hodnot k tomu neměl daleko. Měřící přístroj Dräger u něho naměřil pozitivní hladinu alkoholu v dechu o hodnotě přesahující tři promile.

Následovala cesta na policejní služebnu, kde si muž téhož dne převzal záznam o sdělení podezření z výše uvedeného trestného činu, za který mu teď hrozí až rok žaláře, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Trestní řízení proti oběma podezřelým je nadále vedeno na svobodě.


 Zpravodajství