Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!
Muzeum M

Řízení pod vlivem se mužům nevyplatiloDne 28. ledna 2012, odpoledne, jel pětačtyřicetiletý muž se svým vozem Peugeot Boxer po silnici mezi obcemi Záryby a Martinov. Při průjezdu pravotočivé zatáčky se pravděpodobně řádně nevěnoval řízení, přejel do protisměru, poté sjel do silničního příkopu a zde se střetl se sloupem veřejného osvětlení. Následně ještě narazil do plotu u rodinného domu, o který se vůz zastavil. Při nehodě nedošlo ke zranění řidiče, ani dalších osob. Na vozidle, sloupu a plotu byla způsobena škoda ve výši cca 60 000,-Kč.

Dopravní policisté na místě provedli u řidiče orientační dechovou zkoušku, která skončila naměřenou pozitivní hodnotou 1,52 promile alkoholu v dechu. Policisté z obvodního oddělení Policie ČR Kostelec nad Labem muži sdělili podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Podobně dopadl i pětatřicetiletý cizinec, kterého kontrolovali policisté z místního obvodního oddělení Policie ČR, dne 30. ledna 2012, po třetí hodině ranní, v Kralupech nad Vltavou, při řízení osobního vozu VW Polo. Muž sice nehavaroval, ale dle zjištěných hodnot k tomu neměl daleko. Měřící přístroj Dräger u něho naměřil pozitivní hladinu alkoholu v dechu o hodnotě přesahující tři promile.

Následovala cesta na policejní služebnu, kde si muž téhož dne převzal záznam o sdělení podezření z výše uvedeného trestného činu, za který mu teď hrozí až rok žaláře, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Trestní řízení proti oběma podezřelým je nadále vedeno na svobodě.


 Zpravodajství