Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Vozidlo odcizil v době, kdy měl být za mřížemi


     Neznámý pachatel, začátkem prosince loňského roku, odcizil, v Kralupech nad Vltavou, zaparkovaný osobní automobil BMW 730. Ještě téhož dne s ním přijel na jedno z místních benzinových čerpadel, zde natankoval pohonné hmoty v hodnotě 2 500,- Kč a odjel bez zaplacení.

    Policistům z místního obvodního oddělení se ve spolupráci s kriminalisty podařilo zjistit, že se v tomto případě jedná o třiadvacetiletého muže z Mělnicka, kterého 8. prosince 2011 zadrželi. Odcizený automobil byl zajištěn zanedlouho poté a předán majiteli. Muž se krádeže vozu dopustil v době, kdy měl být na základě rozhodnutí soudu ve věznici, kam ovšem nenastoupil. Dále vůz řídil i přesto, že měl soudem vydaný, platný zákaz řízení motorových vozidel a to až do konce září 2012.
    Dne 31. ledna 2012 policisté muži sdělili podezření z trestných činů neoprávněné užívání cizí věci a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za které je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Podezřelý si záznam o sdělení podezření převzal ve vězení, kde si odpykává trest za svou předchozí trestnou činnost.
 
Zdroj:
Policie ČR
Krajské ředitelství policie
Středočeského kraje
Preventivně informační skupina
M ě l n í k


Zpravodajství