Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Otec i syn se dostali do konfliktu se zákonemHlídka  místního obvodního oddělení Policie ČR, kontrolovala dne 31. ledna 2012, odpoledne, v Neratovicích, ulice Mládežnická, osobní motorové vozidlo Škoda Felicia. Automobil řídil osmnáctiletý mladík z Mělnicka a vedle něho seděl jeho jednapadesátiletý otec.

Kontrolovaný řidič policistům nepředložil žádné doklady potřebné k řízení motorového vozidla, ani doklady osobní. Tím však jeho problémy teprve začaly. Policisté zjistili, že mladík má soudem uložený platný zákaz řízení všech motorových vozidel a to až do října 2013. Dále bylo zjištěno, že na vozidle jsou umístěny registrační značky z jiného automobilu, který je trvale vyřazen z evidence. Samotná felicie také na silnici neměla co dělat, neboť dle registru se jednalo o vůz trvale vyřazený z provozu. Policisté ještě provedli dotaz v pátracích evidencích, kde zjistili, že ani registrační značky, ani vozidlo nejsou v pátrání.

Učinili však další zajímavé zjištění. Osobou, která procházela v uvedených evidencích, byl otec řidiče, který měl na základě rozhodnutí soudu nastoupit v polovině prosince 2011 do výkonu trestu odnětí svobody, což úmyslně neučinil a od té doby se nástupu vyhýbal. I přesto, že mu výzva k nástupu byla řádně doručena začátkem prosince loňského roku.

Oba muži následovali policisty na jejich služebnu a zde si mladší z nich převzal sdělení podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.

Jeho otec si převzal sdělení podezření pro stejný trestný čin a hrozí mu i shodný trest. Případný tříletý pobyt za mřížemi se může přičíst k trestu, kterému se dosud vyhýbal. Po ukončení procesních úkonů byl podezřelý policisty eskortován do věznice.


 Zpravodajství

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

1 Budou sedět spolu


No tak si táta se synem sednou místo doma k telce, ve vězení do jídelny. Povedená rodinka Smiling