Poslední letošní závody | Mělníček.cz - Mělník v pohybu
Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Poslední letošní závody

11. listopadu proběhl v Českých Budějovicích poslední závod Formule-1.cz KART RACE v letošní sezoně. Naše celkové pořadí v šampionátu bylo už před tímto závodem jasné, ale i tak jsme na start nastupovali s velkým nasazením. Tentokrát startovalo 10 týmů, protože zde startoval Jitrnice Rally Team, který jel mimo body do šampionátu. V kvalifikaci, která se jela na zkrácené verzi okruhu se tedy utkalo 30 jezdců. V první části skončil Mirek Ullman na pátém místě (+00.250sec), Jakub Chlouba byl osmý (+00.313sec) a já až dvacátý třetí (+00.870sec). Ve druhé kvalifikaci byl Mirek Ullman osmý (+00.437sec), Jakub Chlouba dvanáctý (+00.500sec) a já opět hluboko na pětadvacátém místě (+00.937). Po sečtení časů se určilo startovní pořadí a jezdci byli rozděleni do pěti kvalifikačních skupin po šesti jezdcích (1.-6.; 7.-12. atd.). Míra tedy startoval ze sedmého místa a první skupina mu utekla o pouhou jednu tisícinu vteřiny! Jakub byl jedenáctý (druhá skupina) a já po nepovedené kvaldě až na 25. místě v páté skupině.

Závod se potom jel dvakrát po celé délce trati, tedy i venkovní velmi zajímavou technickou pasáží. Mirek vyhrál s přehledem obě své rozjížďky, získal tak sedmé místo celkově. Jakub skončil dvakrát jedenáctý - desáté místo celkově a já vyhrál s velkým náskokem obě své rozjížďky - 25. celkově. Do té poslední navíc ještě začalo pršet, takže když jsem získal dostatečný náskok, mohl jsem jet takzvaně pro diváky a bavit je průjezdy řízeným smykem Smiling Déšť mám prostě rád a spravil jsem si tak náladu z pokažené kvalifikace. Po sečtení bodů se Mělníček.cz Racing Team umístil v Českých Budějovicích na pátém místě se ziskem 101 bodů. Vyhrál opět tým Traged Racing (165b.), druhý skončil Team Břitva Racing (125b.), třetí SuppCom Racing (123b.), čtvrtý 3K Racing (103b.), pátí my (101b.), šestý RapidKart Racing (85b.), sedmý Jitrnice Rally Team (79b.), osmý Infinity Racing (68b.), devátý Defekt Racing team (46b.) a poslední desátý Team GO!Williams (35b.)

Zde je výpis výsledků týmu Mělníček.cz Racing z průběhu celé sezony. Na tolik vysněné stupně vítězů se nám nepodařilo protlačit, ikdyž několikrát jsme byli velmi blízko.

1. České Budějovice - Honda 200 - 5. místo (4 body)
2. Brno-Modřice - Honda 200 - 6. místo (3 body)
3. Rychnov nad Kněžnou - Honda 340 - 7. místo (2 body)
4. Žebrák - Honda 200 - 5. místo (4 body)
5. Cheb - Honda 200 - 6. místo (3 body)
6. Lipník nad Bečvou - Honda 390 - 5. místo (4 body)
7. Rychnov nad Kněžnou - Honda 340 - 5. místo (4 body)
8. Plzeň - Honda 200 - 6. místo (3 body)
9. České Budějovice - Honda 200 - 5. místo (4 body)

Celkem tedy 6. místo v šampionátu se ziskem 31 bodů

V poháru jezdců obsadil Mirek Ullman celkové velmi pěkné sedmé místo (170b.), Jakub Chlouba skončil ve své premiérové sezoně 13. (134b.) a v průběhu sezony byl vidět jeho velký progres. Já obsadil po slabším závěru sezony místo devatenácté (99b.). V celé sezoně se včetně náhradníků zůčastnilo okolo padesáti jezdců, bodovat dokázalo 45 z nich. Možná nevíte, že při závodě v Rychnově nad Kněžnou nastoupil za Infinity Racing Team jako náhradník Michal Horák, tedy Káva a v jedné z rozjížděk se mu podařilo získat bod za osmé místo! V celkovém hodnocení jezdců se tedy umístil na 45. místě se ziskem jednoho bodu a jelikož neměl téměř žádné zkušenosti se závody motokár, byl to pro něj úspěch.