Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Tři výtečníciHlídka kosteleckých policistů kontrolovala dne 6. února 2012, po jedné hodině ranní, v Ovčárech, osobní motorové vozidlo Škoda Felicia, které řídil jednačtyřicetiletý muž z Prahy. Následnou lustrací řidiče bylo zjištěno, že má správním orgánem vysloven platný zákaz řízení všech motorových vozidel a to až do srpna 2013.

Policisté muži následně sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Trestní řízení je vedeno na svobodě.

Téhož dne, jen o několik minut později kontrolovala policejní hlídka z místního obvodního oddělení, v Neratovicích, ulice Byškovická, motorové vozidlo VW Golf, které řídil osmatřicetiletý muž z Prahy. Po předložení dokladů se řidič podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 1,2 promile alkoholu v dechu.

Na policejní služebně si řidič poté převzal sdělení podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.

A do třetice. Dne sedmého února, letošního roku, po čtrnácté hodině, kontrolovali dopravní policisté na Mělníku, ulice Panešova, motorové vozidlo, které řídil čtyřiadvacetiletý muž z Mělnicka. Při kontrole řidič nepředložil žádné osobní doklady, pouze doklady k automobilu. Dalším šetřením bylo zjištěno, že muži byla správním orgánem vyslovena blokace řidičského oprávnění, pro všechny skupiny motorových vozidel, o které prokazatelně věděl, neboť si převzal oznámení o dosažení dvanácti trestných bodů.

I v tomto případě policisté sdělili osobě podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.Zpravodajství