Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!

Dlouhodobě obtěžoval sousedku


    Jednačtyřicetiletý muž z Mělnicka, v době od listopadu 2011 do konce ledna 2012, v jednom z domů v Neratovicích, obtěžoval o deset let starší sousedku. Ženu sledoval při jejích odchodech a příchodech domů, pokřikoval na ní, při setkáních na chodbě, poškozenou urážel a sprostě jí nadával.
    Dne 23. ledna 2012, poté co ženu opět verbálně napadl, do své oběti ještě strčil tak, že se napadená udeřila ramenem o zeď. O dva dny později, když se žena vracela domů, došlo opět ke slovnímu útoku, při kterém jí agresivní soused vyhrožoval likvidací a poškozením motorového vozidla. Svým jednáním vzbudil u ženy obavu o její majetek, zdraví a život.
    Při vyšetřování případu zjistili policisté z místního obvodního oddělení Policie ČR, že podezřelý byl v posledních třech letech za obdobné chování vůči uvedené ženě již pravomocně odsouzen. Dne 14. února 2012 policisté muži sdělili podezření z trestných činů nebezpečné pronásledování a výtržnictví, za které je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Uvedený skutek bude nadále zpracován ve zkráceném přípravném řízení.

Zdroj:
Policie ČR
Krajské ředitelství policie
Středočeského kraje
Preventivně informační skupina
M ě l n í k

 Zpravodajství