Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Výroční knižní ceny Magnesia Litera


Uplynul další rok a Občanské sdružení Litera vyhlašuje nový, letos již 11. ročník soutěže o nejlepší českou knihu za předchozí rok – Magnesia Litera. Do letošního ročníku se přihlásil rekordní počet autorů – 325. Ale ani toto číslo nemusí být konečné, porotci si mohou přidat další a konečná nominace byla zveřejněna 23. února na webových stránkách Litery. 
Kromě hlavní soutěže je i letos vyhlášena čtenářská soutěž Albatros Média Cena čtenářů, kde hlasují přímo čtenáři, pro nejlepší původní českou beletristickou knihu roku 2011. Hlasování ve čtenářské soutěži probíhá až do 23. března 2012.
 
Čtenářům naší knihovny, kteří mají zájem se soutěže zúčastnit, umožníme přístup k internetu, kde mohou hlasovat prostřednictvím webového formuláře na www.magnesia-litera.cz, případně mohou použít hlasovací korespondenční lístky, které jsou rovněž k dispozici v knihovně. Hlasování je slosovatelné a můžete vyhrát jednu z 1000 cen od nakladatelství Albatros.
Slavnostní předávání cen se uskuteční 4. dubna 2012 ve Stavovském divadle. Moderovat bude Anna Geislerová a pořad bude přenášet ČT 2. Česká televize, která bude ceremoniál přenášet přímým přenosem, bude také vysílat dvouminutové portréty nominovaných autorů od 12. března vždy v 19.58 na ČT1          
           
Mgr.Hana Lumpeová, ředitelka Městské knihovny Mělník


Kultura