Tip: S ostatními uživateli si můžete posílat soukromé vzkazy!
Muzeum M

Uplynulý víkend se bohužel neobešel bez dopravních nehodMělničtí dopravní policisté si během soboty a neděle rozhodně nemohli stěžovat na nedostatek práce. Na silnicích našeho regionu došlo hned k několika „karambolům“, které si vyžádaly jejich přítomnost. Jen pro ilustraci uvádíme několik příkladů.

Dne 25. února 2012, odpoledne, došlo v katastru obce Liběchov k dopravní nehodě mezi motocyklem Yamaha YP 250, který řídil třiatřicetiletý muž, spolu s ním se na motocyklu ještě nacházela osmačtyřicetiletá žena a osobním motorovým vozidlem VW Golf, ve kterém cestovala čtyřicetiletá řidička a její dvě nezletilé děti.

K nehodě došlo tak, že osádka motocyklu jela po výše uvedené komunikaci směrem na Českou Lípu. V pravotočivé zatáčce řidič pravděpodobně nepřizpůsobil rychlost svého stroje, stavu a povaze vozovky, nezvládl řízení, dostal smyk, s motocyklem upadl na bok, přejel do protisměru a zde došlo ke střetu s přední částí automobilu. Řidička vozu naštěstí pád viděla a stačila s golfem zastavit.

Po dopravní nehodě byla lékaři ošetřena osádka yamahy, zraněnými však nebyl dán souhlas s vydáním lékařské zprávy. Alkohol byl na místě vyloučen dechovou zkouškou. Na vozidlech byla způsobená škoda odhadnutá na částku cca 130 000,- Kč. Případ nadále šetří policisté z územního odboru Policie ČR Mělník.

Dne 26. února 2012, po šestnácté hodině, došlo na železničním přejezdu u obce Nebužely k dopravní nehodě mezi osobním motorovým vozidlem Fiat Marea, které řídila osmnáctiletá dívka a motorovým osobním vlakem.

Ke střetu došlo tak, že řidička jela po komunikaci ve směru od Nebužel k obci Střemy. Před železničním přejezdem přibrzdila, řádně se však nerozhlédla, neboť byla dle svého vyjádření, oslněna sluncem a pokračovala dále přes přejezd. Bohužel v okamžiku, kdy zprava přijížděl osobní motorový vlak. Následoval střet mezi levou přední částí vlaku a přední částí osobního vozidla. Při střetu byl automobil odhozen mimo přejezd, kde zůstal v konečném postavení. Na místě byla ošetřena řidička fiatu, která nedala souhlas s vydáním lékařské zprávy pro potřeby Policie ČR. Dechová zkouška byla negativní. Na vozidle a vlaku byla škoda vyčíslená na částku zhruba 250 000,-Kč. Dopravní policisté tuto nehodu vyřešili na místě a řidičce uložili blokovou pokutu ve výši 2 500,-Kč.


 Zpravodajství