Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Nebezpečný recidivista skončil za mřížemiDne 23. února 2012, po dvaadvacáté hodině, začal na Mělníku, v pronajatém bytě, vyhrožovat čtyřiašedesátiletý muž z Lounska, o dvacet let mladší ženě, že znásilní její nezletilou neteř, nebo rovnou sestru poškozené. Poté odešel na WC a když se z něj vracel, držel v ruce otevřený zavírací nůž, kterým začal ženě beze slova mířit na břicho.

Poškozená dostala strach a vyběhla z bytu na chodbu. Muž svou oběť následoval s nožem v ruce a křičel, ať se zastaví, nebo jí podřízne krk. Vystrašená žena na chodbě doslova popadla svou sousedku, která zde věšela prádlo, obě zaběhly do sousedčina bytu a zavřely za sebou dveře. Muž začal mlátit do dveří a vyhrožoval oběma ženám podříznutím.

Po oznámení se na místo dostavila hlídka mělnických policistů, kterým muž na výzvu vydal zavírací nůž a následoval je na služebnu, kde byl umístěn do policejní cely. Při vyšetřování policisté zjistili, že mají před sebou nebezpečného recidivistu, který valnou část svého života strávil ve vězení za mravnostní trestnou činnost. Dále bylo zjištěno, že zadržený měl začátkem ledna letošního roku nastoupit, na základě rozsudku soudu, sexuologickou léčbu, což neučinil a tím mařil výkon nebo účel ochranného léčení.

Dne 24. února policejní vyšetřovatel zahájil trestní stíhání muže, pro trestné činy maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání a nebezpečné vyhrožování, za které je v tomto případě možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta. Následujícího dne byl na základě rozhodnutí soudu eskortován policisty do vazební věznice.Zpravodajství