Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

V hlavní roli alkoholDne 27. února 2012, došlo na Mělníku, ulice Bezručova, chvilku před dvacátou hodinou, k dopravní nehodě mezi osobním automobilem Škoda Favorit, který řídil devětačtyřicetiletý muž a motorovým vozidlem Škoda Octavia.

K dopravní nehodě došlo v místě, kde je dočasně z důvodu opravy zúžen profil komunikace na jeden jízdní pruh a doprava je zde řízena přenosným signalizačním zařízením. Řidič favoritu projížděl tímto úsekem ve směru od autobusového nádraží, k městské části Podolí. Přitom nerespektoval červené světlo na semaforu, do zúženého úseku vjel vysokou rychlostí a na konci došlo ke střetu s levou přední částí octavie, jejíž řidič si sice všiml počínání šoféra favoritu, pokusil se zajet k pravé straně, ale střetu s rozjetým vozem v protisměru již nezabránil. Favorit po srážce pokračoval ulicí Bezručova a následně byl řidičem odstaven nedaleko železničního přejezdu na jejím konci, kde byl zanedlouho zadržen hlídkou městské policie.

Při nehodě nedošlo ke zranění osob, na vozidlech byla způsobena škoda ve výši cca 35 000,- Kč. Účastníci se podrobili orientační dechové zkoušce. U řidiče octavie byla negativní, ovšem u druhého šoféra skončila pozitivní naměřenou hodnotou 2,35 promile alkoholu v dechu.

Nehodu nadále vyšetřují policisté z územního odboru Policie ČR Mělník, Případ muže pod vlivem alkoholu si převzali policisté z místního obvodního oddělení, jako podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Z místa uvedené nehody byli dopravní policisté vysláni jen o několik ulic dále, resp. do ulice Ve Žlábkách, kde padesátiletá řidička s motorovým vozidlem Ford Galaxy, při jízdě po pozemní komunikaci pravděpodobně nezvládla řízení vozu, přejela do protisměru, zde narazila přední částí do zaparkovaného automobilu Ford Mondeo, po střetu její vozidlo pokračovalo vpravo a nakonec narazilo do oplocení rodinného domu.

Ani zde nedošlo ke zranění osob. Škoda na vozidlech a oplocení byla předběžně vyčíslena na částku 70 000,- Kč. Policisté u řidičky provedli orientační dechovou zkoušku, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 2,44 promile alkoholu v dechu. I v tomto případě vyšetřování nehody pokračuje a záležitostí, týkající se zjištěného alkoholu u řidičky se budou zabývat policisté z místního obvodního oddělení.Zpravodajství