Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Náhodného známého připravili o automobilOsmadvacetiletý muž z Mělnicka a jeho, o dva roky starší komplic, z Prahy, popíjeli na začátku května 2011, v jedné z kosteleckých restaurací, společně s dalším mužem. Poté oba doprovodili svého „známého“ k domovu a po cestě muže připravili o klíče k jeho osobnímu vozidlu, Škoda Roomster. Automobil si následně bez vědomí majitele zapůjčili, povozili se po okolí a škodovku odstavili v areálu bývalého cukrovaru.

Když okradený muž zjistil, že jeho plechový miláček zmizel, oznámil věc policistům z místního obvodního oddělení a uvedl, že odcizením vozu vznikla škoda ve výši cca 200 000,-Kč. Policistům se na základě provedeného vytěžení oznamovatele a šetření k případu podařilo zanedlouho automobil nalézt a předat v pořádku jeho majiteli. V dalším průběhu vyšetřování se dostali na stopu obou pachatelů.

Dne 6. března 2012 sdělili mladšímu z nich podezření z trestného činu neoprávněné užívání cizí věci, ve spolupachatelství, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na dvě léta. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě. Druhý z pachatelů se prozatím stíhání vyhýbá a policisté po něm vyhlásili celostátní pátrání.Zpravodajství