Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]

Program vinobrani 2012

20 kapel a 12 přípitků na hlavní scéně mělnického vinobraní 2012:

http://radio-melnik.cz/7_vinobrani_12/20_kapel_12_pripitku.html

Kultura předchozí téma | následující téma

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

6 Vinobraní 2012


Chápu že peníze nejsou nikde ale co je toto za program? Pořád se opakující kapely. Jednou tam dáte např. Alphaville kteří stáli asi veliké peníze a další roky tzv.nenapadá mě slušný výraz. možná by to chtělo výměnu programového ředitele. Rok od roku je program horší a horší...

6.1 Změny - vinobraní


Dobrý den,
ke změnám v rámci pořádání vinobraní by mělo dojít v dalších letech. Vinobraní totiž od příštího roku nebude pořádat město Mělník, ale nově zřízená o.p.s. Mělnické kulturní centrum (zastřešující MKD, Městskou knihovnu, TIC a galerii Ve věži). Podoba slavnosti pak bude vycházet od její ředitelky Radky Kareisové.

S pozdravem

Ondřej Tichota
opoziční zastupitel za sdružení nezávislých a TOP 09
 

6.1.1 No panejo...


Mluví se tu o firmě, která ještě neexistuje, a město se zbavilo pořádně horkého bramboru.

6.1.1.1 Vinobraní - horký brambor?


O.p.s. Mělnické kulturní centrum již existuje (viz. výpis z obchodního rejstříku na https://or.justice.cz/ias/ui/rejstrik-dotaz?dotaz=M%C4%9Blnick%C3%A9+kulturn%C3%AD+centrum). Ohledně přehození horkého bramboru bych spíš řekl, že to teď bude tak, jak má, tedy že kulturní akci bude pořádat instituce zabývající se kulturou a zřízená k organizaci takových akcí. Město se přitom zřejmě (předpokládám) na slavnosti vinobraní organizačně bude nadále podílet svými složkami atd.

A ani bych neřekl, že jde o horký brambor. Je to akce jako jakákoli jiná, kterou je potřeba dělat se záměrem, vizí, jistou kulturou. 

Hope, mějte naději v lepší budoucnost Smiling

Ondřej Tichota 
opoziční zastupitel za nezávislé a TOP 09

5 Brzké vybírání


Také se mi zdá, že se vstupné vybírá v pátek čím dál tím dříve... Minulé Vinobraní jsem musel platit už ve 13:30 hod. zatímco v letech minulých jsem platil až po 14:00 hod.

5.1 K brzkému vybírání


To se nesmíte nechat, oficiálně vinobraní začíná ve 14:00 hodin tak dříve jim nedávám ani kačku. Oni to zkouší, ale mají smůlu, nemůžou Vám nic udělat, příště to tak zkuste a nenechte se odbít. Řekněte, aťi si klidně zavolání policii, ale opravdu nepořídí. Takto mi jednou poradila paní co pracuje na Městě a opravdu to funguje. J.

5.1.1 Stejně bych šel


Tak stejně bych si koupil tu na 3 dny jako každý rok... Takhle bych žil s pocitem, že pokud celý pátek neopustím placenou zónu, tak bych tam byl vlastně jakoby zadarmo, ale stejně bych si musel v sobotu koupit... Ale v principu máte určitě pravdu. Díky za typ...

4 No, a já si počkám...


...až to bude jednou vinobraní ;)  za těch posledních pár let vede pivo...

3 Nejde mi o kapely...


Já teda nevím jak vy, ale já chodím tradičně na Vinobraní proto, že se chci sejít s kamarády, pojíst dobré jídlo, které se běžně nedá sehnat, omrknout ohňostroj, anebo se povozit na kolotoči. Kapely mě nikdy moc nezajímaly. Jedíné, co je k povšimnutí, je techno scéna, kde každý rok pouští DJ skvělé sety a mixuje je.

Spíš bych řešil toalety... Když se manželka nedokázala nikde vyčurat, protože buďto záchody byly obsazené nebo tak nechutně pozvracené a pokálené, tak jsme se zeptali místního strážníka městské policiie, kde máme potřebu vykonat. On nám řekl, že klidně za křovím, že to dnes je bez pokuty, ale jindy, ať tam nechodíme, že by to bylo za 500 Kč. Docela jsem žasnul.

Jinak mě Vinobraní vždy šokuje tím, že Česká spořitelna musí vždy v pátek o začátek této slavnosti zavřít do 12:00 hod. To se mají Laughing out loud Kdo chce platit a nemá internetové bankovnictví, tak je v háji. Minule jsme radili němcům, kde si mají v pátek v 15:00 vyměnit eura za české. Řekl jsem jim, že Spořitelna i Komerční banka mají už kvůli Vinobraní zavřeno a díky Vinobraní zavřela jediná směnárna i ve Svatováclavské. Jediná, co jelo, byla pošta, která zavírala o 18:00 hodině, kde ovšem eura nemění.

Když se vrátím k WC, tak vloni Mělnická krčma chtěla 7 Kč, Tipsport bar na Tyršově chtěl 10 Kč (když jsem mamce vraczil katičku člena, tak to měla za 5 Kč), Paganini pouštělo jen hosty restaurace a na Prasečáku ta hospoda vzadu u podia chtěla 5 Kč...

Jinak Vinobraní už není, co bývalo. Dříve se ke každému roku vyráběly odznáčky (několik jsem jich na Aukru koupil). Dneska už po nich není ani vidu, ani slechu. Každý se snaří vydělat.

Pan Prajz v Pasáži má speciálně upravené ceníky a vše má dražší. Paní Černá v Astře má strategické místo a jelikož má u cukrárny skákací hrad, který pojme každých 5 minut 50 dětí, tak vytřískává těžké peníze na kafču a dortech, než si dítka zaskáčou. Mělnická krčma navaří 2x více hotovek a polévek a vše podraží. Diana zase začne prodávat Vinobraňský guláš, Svíčkovou podle Karla IV nebo Mělnickou dršťkovou - mají vždy originální názvy, když je Vinobraní. Věřím tomu, že ta svíčková, guláš a dršťková chutná stejně jako jindy. Paganini zvolí tradičně česnečku, kterou bude paní nalévat z varné nádoby venku. Číňani ze Svatováclavské, kteří už teď krachují, vytáhnou točený Budwar, který nikde jinde není a dají ho za 30 Kč. K tomu šoupnou suši, obalované olihně a hned vydělají. Minulý rok krachoval touto doubou JIP (dnes Žabka), takže JIP jel ž do půlnoci a vyprodali veškeré cigarety, které tam měli, lahvová piva a energetické nápoje... Jít tak k půlnoci, tak to bylo jak po nájezdu. Mimochodem jsem zatvrdilý nekuřák, ale sehnat o Vinobraní cigarety je celkem umění.

Už se zase na tu akci těším... Vloni jsem pod 3000 Kč nešel. Letos se těším na další vychytávky a postřehy... Hudba mi je celkem ukradená...

3.2 Pěkný článek:)


Pěkný článek:)

3.1 Víte, ještě když


Víte, když jsem ještě chodila na tiskovky města a kdokoli z novinářů se ptal na cenu vstupu, tak vedení pokaždé argumentovalo kvalitním nabušeným programem. Obecně ta odpověď byla o tom, že tolik kapel za tak nízkou sumu nikde nenajdete. Což je jistě pravda, ale pak se ta diskuze skladby týkat musí. Bylo to vztaženo k výši vstupenky s tím, že lidé mohou jít na všechny ty bezvadné koncerty po tři dny.

To ale třeba rodina s dítětem nedělá. Pak je cena vstupenky vlastně cenou na jeden den, ve který by tedy dle instrukcí města mohl člověk mezi kolotočováním vidět co nejvíce koncertů. Letos ale třeba já nenajdu nic na hlavní scéně, co by byl můj šálek kávy. Není tam podle mne nic, co dokáže zaujmout skoro každýho (loni to byla asi Bílá, Ledecký a Navostro). Nejsem ale hudební odborník, kteří vinobraní chystají, jsem jen obyčejný člověk a vidím to obyčejnýma očima.

Věřím ale, že na těch vedlejších scénách přece jen něco bude, loni to tak bylo.

zik

2 Já jsem asi ze staré


Já jsem asi ze staré školy ale pro mě program supr.

2.1 Program


se mi taky líbí.Když už bych tam měla jít,tak na Chinaski,nebo P.Janů - to je super.Jinak Kreyson,Krucipüsk,M. Hrůza,nebo Neckářové - taky můžu.Každému se asi pořadatelé nezavděčí a tady na netu jsme jen pár jedinců,kteří to komentujou.Jinak samozřejmě bude pod podiem narváno a líbit se to bude Laughing out loud

1 Děkuji Raistovi za


Děkuji Raistovi za zveřejění programu, asi na hlavní scéně, z kterého mám dost smíšené pocity.

Prosím odborníky-co je letos hlavním tahákem?

Chápu, že se skladba dělá podle finančních možností města, které není v dobré kondici. Osobně mi ale chybí něco dnešního, a to jak kapely, tak "písničkáři"...I když třeba na ostatních scénách, budou-li, se další zajímaví interpreti objeví.

Co si o programu myslíte vy?

zik
 

1.3 Pink Floyd


Jak píše Želva - často je kvalitnější (nebo aspoň zajímavý) program na "vedlejších" scénách, počkal bych si na podrobný seznam a určitě to půjde vhodně zkombinovat. Podle toho, co vidím teď, můžu rozhodně doporučit "Fantazii na téma Pink Floyd" - na show "The Wall" pana Benešovského jsem byl v O2 aréně a scéna byla perfektní. Myslím si, že i na silně omezeném prostoru dokáží vykouzlit zlomek, který bude fanouškům floydů bohatě stačit - zvlášť, když bude tma a vystoupení asi nebude tak "syrové" jako v poledne. Samozřejmě nevím, jestli půjde o stejný program, ale na ukázku si můžete zajít třeba sem.

Lenka Dusilová taky, podle mě, stojí za poslech a Dan Bárta je skvělý, jenže jeho "illustratosférické" seance se na vinobraní moc nehodí.  

1.3.1 Mate pravdu, ze se nehodi,


Mate pravdu, ze se nehodi, nicmene se na L. Dusilovou a na D. Bartu tesim nejvic z hlavni sceny. Uz se taky nemuzu dockat vedlejsich scen a na ty si dam dobry pozor... Loni mi kvuli prarocku unikly Cankisou a to nesmim letos dopustit. Jinak cena je adekvatni, myslim, ze vsemu a jednou za rok se snad muzete sebrat a 200,- vytlacit...

Obrázek uživatele Markéta Želva Přerovská

1.2 hlavní scéna


Netroufám si příliš osobně hodnotit to, co bude na hlavní scéně, protože se mainstreamu nevěnuji, a nevím, nakolik se co může líbit většinovému publiku. Ani nevím, pro jakou věkovou/společenskou skupinu je hlavní scéna primárně určena (je-li taková skupina definovatelná).

Je každopádně škoda, že se v posledních letech více zajímavého ze všech žánrů děje na malých scénách (takže předpokládám a doufám, že to letos nebude jiné) - tedy tak to aspoň slýchám od většiny svých známých. 

Pořád ale myslím, že když se to hezky zpropaguje, může se hlavní scéna líbit. S povděkem přijímám taky fakt, že je program "odtajněn" takhle dlouho dopředu, oproti minulým letům, kdy se tajil do konce prázdnin.

1.1 Co si nyslím? Smí se tu


Co si nyslím? Smí se tu použít slovo sračka od Blaníku? Dva blbci si za peníze města udělají mejdan svých kapel a nazdar. Ni nového, moderního či vícežánrového. Ještě se tím chlubí jak je to super. Já respektuji že rok dopředu dělat takovouhle akci je hodně těžké, peníze jsou omezené, možnosti malé, ale proč to furt dělají stejní lidé? To jsme tam mohli dát jen místní kapelky, zahrajou zadarmo, lidem to bude stejně jedno a ještě se ušetří. 

 

Paradoxně doufám v jednu věc. Loni NoName a písnička NaNaNa. Letos Chinasky a ty jí mají taky. Jestli zahraje ta stejná skladba u taháku sobotního večera tak je prostě někde chyba.