Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!
Muzeum M

Řidiči se „činili“


 

Dne 8. března 2012, kolem dvaadvacáté hodiny, kontrolovala hlídka policistů z obvodního oddělení Mšeno, v katastru obce Vysoká, osobní motorové vozidlo Peugeot 205, které řídil třicetiletý muž z Mělnicka. Při kontrole bylo zjištěno, že řidič má správním orgánem uložen platný zákaz řízení všech motorových vozidel, a to na dva roky. Dále se muž podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila naměřenou pozitivní hodnotou 0,35 promile alkoholu v dechu.

O dva dny později, v dopoledních hodinách, kontrolovali policisté, na Mělníku, ulice Nádražní, motorové vozidlo Ford Transit, které řídil čtyřiatřicetiletý muž z Mělnicka. V jeho případě bylo následnou lustrací zjištěno, že usedl za volant přesto, že má správním orgánem uložen zákaz řízení motorových vozidel, na dobu šesti měsíců, platný od začátku února do začátku srpna, letošního roku.

Policisté těmto řidičům následně sdělili podezření z trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na tři léta.

Dopravní policisté dne 10. března 2012, po dvaadvacáté hodině, kontrolovali, v katastru obce Obříství, devětadvacetiletého muže, který řídil osobní vozidlo Hyundai. Kontrolovaný předložil hlídce všechny doklady, potřebné k řízení motorového vozidla a poté se podrobil orientační dechové zkoušce, která skončila pozitivní naměřenou hodnotou 2,50 promile alkoholu v dechu. Řidič s naměřenou hodnotou souhlasil. Policisté na místě zadrželi řidičský průkaz.

Dne 11. března 2012, prováděla hlídka mělnických dopravní policistů, v katastru obce Tupadly měření rychlosti. Při této činnosti zjistili osobní automobil Škoda Octavia, který se na měřeném úseku, kde je povolená maximální rychlost 50 km/h, pohyboval o 17 km/h rychleji. Vozidlo bylo zastaveno a přestupek řešen s jeho třiašedesátiletým řidičem z Prahy. V rámci kontroly se muž podrobil orientační zkoušce, která naměřila 1,31 promile alkoholu v dechu. Policisté muži zadrželi řidičský průkaz a věc předali kolegům z obvodního oddělení Policie ČR Horní Počaply.

Těmto dvěma hříšníkům policisté sdělili, nebo v nejbližší době sdělí podezření z trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest, nebo zákaz činnosti.

Všechna trestní stíhání budou nadále vedena na svobodě.Zpravodajství