Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na [email protected].

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Přijďte se poradit s inspektory České obchodní inspekce!

Ve středu 6.12. od 13:00 do 16:00 hodin můžete přijít na Živnostenský odbor MÚ Mělník, kde budou k dispozici inspektoři České obchodní inspekce.  Inspektoři jsou na Mělníku vždy první středu v měsíci. V 90% případů se řeší reklamace výrobků – nejčastěji obuv či stavební práce – např. střecha.

ČOI ovšem nemůže za občana řešit vyřízení reklamace, spíše mu může poradit např.  s tím, jak postupovat dál, aby reklamační lístek obsahoval všechny potřebné údaje atd.

Může prodejci uložit sankci, pokud nedodrží stanovenou 30denní lhůtu k vyřízení reklamace a toto pochybení se podaří prokázat, což také nebývá jednoduché.

Pokud ovšem občan není spokojen s věcným vyřízením reklamace, tj. že prodejce reklamaci neuzná, občan už má pak jen možnost obrátit se na soud. Mnoho lidí stále ještě neví, že reklamace je věcně vyřízena i zamítavým stanoviskem prodejce.

Pokud někdo reklamuje např. střechu, ČOI nemůže zkontrolovat provedení prací, ale může zkontrolovat, zda stavebník použil certifikovanou střešní krytinu, kterou použít měl.

Inspektoři ČOI velice uvítají i podněty občanů týkající se nekvalitních hraček, kdy občan zjistí, že jím koupená hračka pouští barvu či vykazuje jiná  zdravotní a bezpečnostní rizika. Je třeba sdělit  kde a kdy byl výrobek zakoupen a inspektoři takového prodejce navštíví, hračku zakoupí a nechají otestovat.

 

Mgr.Helena Vavřinová, tisková mluvčí MÚ MělníkMěsto - z radnice