Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!
Muzeum M

Policisté žádají o pomoc všímavé občany


 

Dne 13. března 2012, v dopoledních hodinách, poškodil zatím neznámý pachatel okno kotelny u rodinného domu, v obci Hořín, část Brozánky. Následně vnikl do domu a zde odcizil finanční hotovost, šperky a alkohol, vše v celkové hodnotě cca 60 000,-Kč.

Případ vyšetřují policisté z obvodního oddělení Policie ČR, Lužec nad Vltavou, jako podezření z trestného činu krádeže. Policistům se během šetření na místě podařilo zjistit, že vloupání mají s největší pravděpodobností na svědomí dva muži, kteří byli v době skutku viděni nedaleko od místa. K popisu obou je možno uvést, že se jedná o osoby ve věku asi 30 let, štíhlých postav, první měřil asi 180 cm a druhý byl o něco menší. K jejich popisu se podařilo zjistit, že jeden z mužů byl oblečen do červené mikiny a tmavých kalhot a druhý do světlých jeansů a tmavé mikiny. U sebe měli zelenou sportovní tašku s nápisem. Je pravděpodobné, že nedaleko vykradeného domu měli pachatelé zaparkované osobní vozidlo nebo, že je nějaký automobil nedlouho po činu vyzvedl.

Policisté by se touto cestou chtěli obrátit na případné svědky události, nebo na osoby, které si mohly dvojice nebo automobilu povšimnout a vyzvat je, aby své informace k případu předaly na linku 158, nebo přímo policistům do Lužce nad Vltavou, na tel. čísle 974 876 770.Zpravodajství