Tip: Události z kalendáře si můžete pohodlně přenést ve formátu ICS do Vašeho mailového programu či mobilu.

Pachatelé dvou krádeží byli odhaleni


     Dvaadvacetiletý recidivista z Mělnicka a jeho o šest let starší komplic, na konci října, loňského roku, překonali oplocení stavby, v Neratovicích, ulice Mládežnická. Následně z areálu vynosili třiačtyřicet balení dlažby, v hodnotě cca 8 600,- Kč. Svoji kořist si připravili k plotu pozemku, s úmyslem odcizený stavební materiál druhý den odvézt. Když se však pro lup vrátili a pokusili se materiál naložit, byli vyrušeni a z místa odjeli s prázdnýma rukama.

     O měsíc později, povedená dvojice, opět přes plot vnikla na pozemek domu v Neratovicích, ulice Vojtěšská. Zde poté do zahradního domku a odtud odcizili křovinořez, tlakový čistič, elektrické ruční nářadí, bazénové čerpadlo a další vybavení. Po cestě ještě vzali, volně ložené, čtyři letní pneumatiky i s disky, na vozidlo Škoda Superb. V tomto případě způsobili škodu ve výši zhruba 100 000,- Kč.
 
      V uplynulých dnech zahájil mělnický policejní vyšetřovatel trestní stíhání mužů pro trestný čin krádeže ve spolupachatelství, ve stadiu pokusu a to v prvním případě a ve druhém pro trestné činy krádeže a porušování domovní svobody ve spolupachatelství. Za uvedené skutky je možno uložit trest odnětí svobody až na pět let. Mladší z dvojice si usnesení převezme ve věznici, kde vykonává trest, za předchozí majetkovou trestnou činnost. Trestní řízení proti jeho spolupachateli je nadále vedeno na svobodě.

Zdroj:
Policie ČR
Krajské ředitelství policie
Středočeského kraje
Preventivně informační skupina
M ě l n í kZpravodajství