Tip: Uvítáme nové uši a oči. Staňte se zvědem serveru Mělníček.cz! [email protected]
Muzeum M

Mladistvý delikvent skončil v rukou policistů


     Šestnáctiletý mladík z Mělnicka přistoupil dne 27. března 2012, v Neratovicích, ke stejně starému chlapci, který se nacházel ve vozidle VW Jetta, odstaveném na parkovišti. Vrstevníka vyzval, aby jej z místa odvezl. Když toto poškozený odmítl s tím, že nemá řidičský průkaz a automobil patří jeho bratrovi, udeřil jej podezřelý pěstí do obličeje, poté napadeného z vozidla vytáhl, sebral klíčky od auta, nasedl do vozu, nastartoval a chtěl z místa odjet. Napadený chlapec stačil ještě naskočit na zadní sedadla jetty a odjel společně s podezřelým. Po krátké jízdě došel v autě benzin a podezřelý Volkswagen odstavil v ulici Kojetická. Odtud se poškozenému podařilo přivolat majitele vozu a jeho osmnáctiletého kamaráda. Oba dva byli po příchodu na místo napadeni podezřelým. Majitel vozu byl několikrát udeřen pěstí do obličeje a jeho známého udeřil útočník plastovým kanystrem do hlavy a do zad.

    Mladistvý delikvent byl následně zadržen hlídkou policistů z místního obvodního oddělení a převezen na policejní služebnu. Při vyšetřování vyšlo najevo, že se nejedná o jediné protiprávní konání, kterého se zadržený v minulosti dopustil.
 
     V době od poloviny února ,do 24. března, letošního roku, podezřelý na různých místech, v Neratovicích, opakovaně vydíral o rok staršího mladíka. V jednom případě své oběti vytrhl z ruky mobilní telefon a za jeho navrácení požadoval vydání peněz. Když toto napadený odmítl, udeřil jej pěstí do obličeje a z místa odešel i s mobilem. Následovalo setkání na jedné z místních autobusových zastávek, kde podezřelý požadoval opět po poškozeném peníze, s tím, že jestli je nepřinese, nemá vycházet z domu, protože mu rozbije hubu. Napadený z místa odešel a již se nevrátil. Při dalším setkání v Neratovicích požadoval podezřelý po mladíkovi klíče od bytu, s tím, že si tam dojde pro nějaké cennosti. Naposledy se podezřelý dostavil do místa trvalého pobytu své oběti, zde kontaktoval rodinu mladíka a jeho příbuzným sdělil, že mu poškozený dluží peníze, a když mu peníze nebudou vráceny, zláme chlapci ruce. Poté z místa utekl.
 
    Dle zjištění policistů výše uvedeným jednáním způsobil škodu ve výši cca 2 500,- Kč. Napadeným nebyla způsobena žádná závažná zranění. Dne 28. března 2012 zahájil policejní vyšetřovatel trestní stíhání mladistvého pro provinění loupeže, výtržnictví, neoprávněné užívání cizí věci a vydírání, za které je v tomto případě, vzhledem k věku obviněného, možno uložit trest odnětí svobody až na pět let. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.

Zdroj:
Policie ČR
Krajské ředitelství policie
Středočeského kraje
Preventivně informační skupina
M ě l n í kZpravodajství