Tip: Přehledná a stále aktuální nabídka zaměstnání je dostupná zde.

Mělnické náměstí změní tvář

Na základě úspěchu Petice pro odstranění osvětlení z náměstí došlo v minulých dnech k rozhodnutí, které zcela ovlivní vzhled náměstí a jeho okolí. Bude-li úspěšná poslední fáze žádosti o podporu z fondů EU, dojde kromě změny osvětlovacích těles na základě staršího návrhu i k úpravě fasády okresního úřadu, která je pro náměstí Míru kompozičně nevhodná už od doby, kdy byla budova postavena.

Nová podoba okresního úřadu se bude týkat jen fasády, nedotkne se budovy staticky a provoz úřadu nebude přerušen. Podobně jako u úspěšných projektů na Novém městě v Praze půjde jen o přizpůsobení vzhledu stavby stylu celé urbánní lokality.

Největším problémem, se kterým se bude realizace nového vzhledu fasády potýkat, bude přizpůsobení stylu původních budov a zároveň nově zrevitalizované ploše náměstí tak, aby nedošlo k negativní reakci občanů jako v případě osvětlovacích těles. Návrh počítá s využitím prvků typických pro konec 19. století, jejichž napojení na původní zástavbů je bezproblémové. Jinak je tomu u mobiliáře, typického pro období nejméně o sto let později, může proto dojít k jeho úpravě.

S omezeným přístupem do budovy se setkáte už na začátku letních prázdnin, které chtějí stavbaři využít vzhledem k menšímu provozu. Celá akce by měla podle harmonogramu zakončit před termínem vinobraní aplikací kombinace fasádních barev v lehčích tónech magenty a rose.
 Město

Volby prohlížení komentářů

Vyberte si, jak chcete zobrazovat komentáře a klikněte na "Uložit změny".

2 Budova MěÚ nově


Ještě bych ten zapomenutý čtverec vlevo nad cedulí "i" vyvedl v zelené barvě. Pak by to bylo ono.

Píšu už 2. dubna, a tak už vážně Smiling a jen krátce pro informaci. Již několik let existuje návrh na změnu vzhledu výše uvedené budovy Městského úřadu Mělník. Fasáda bílá a okna červeně natřená. Až se to jednou udělá, bude to moc pěkné.

Náměstí by daleko víc prokouklo, kdyby se bývala udělala spíš tato oprava namísto předláždění náměstí . Dnes na to nejsou peníze. A to mne moc mrzí. (Tohle není "po bitvě generál", říkal a psal jsem to už před revitalizací náměstí, např. v týdeníku Mělnicko - to jen poznámka).

Snad jednou peníze budou.

Ondřej Tichota
opoziční zastupitel za sdružení nezávislých a TOP 09

1 Ještě že je dnes


Ještě že je dnes 1.dubna  jinak moc dobrý nápad na barevné začlenění  okresního úřadu k nově zrevitalizované ploše náměstí tak, aby nedošlo k negativní reakci občanů . Hihihi hihihi hihihi...