Tip: Staňte se redaktorem! Přidejte se k našemu teamu!

Policistům daleko neutekl


 

     Hlídka policistů z místního obvodního oddělení, se dne 26. února 2012, kolem druhé hodiny ranní, pokusila, v Kralupech nad Vltavou, ulice Mostní, zastavit osobní motorové vozidlo Škoda Octavia. Řidič vozidla výzvu policistů, danou dle zákona, ignoroval a začal ujíždět. Následovalo krátké pronásledování, při kterém policisté použili zapnutý maják s nápisem“ STOP POLICIE“. Ovšem i tento pokus o zastavení vozu selhal.
     Řidič škodovky dojel až do ulice Třída Legií, kde vozidlo zastavil a z místa utekl. Ve vozidle zůstal pouze jeho spolujezdec. Po krátkém šetření na místě policisté uprchlíka dostihli v místě jeho pobytu, v Kralupech nad Vltavou. Zjistili, že se jedná o jednadvacetiletého cizince, který měl, jak bylo následně zjištěno, ke svému zvláštnímu chování, dobrý důvod. Provedená orientační dechová zkouška u muže skončila pozitivní naměřenou hodnotou 1,50 promile alkoholu v dechu.
     Policisté dne 2. dubna 2012 sdělili muži podezření z trestného činu, ohrožení pod vlivem návykové látky, za který je možno uložit trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Trestní řízení je nadále vedeno na svobodě.
 
Zdroj:
Policie ČR
Krajské ředitelství policie
Středočeského kraje
Preventivně informační skupina
M ě l n í k


Zpravodajství