https://www.traditionrolex.com/7

 Mělníček.cz - Mělník v pohybu | Mělnický portál nejen o Mělníku
Tip: Chcete i Vy mít svůj banner nebo komerční inzerát na tomto webu? Napište nám na komerce@melnicek.cz.

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Report z degustací

V Brloh baru s nadšením organizují pásmo degustací, které představuje, že svět kvalitních rumů, whiskey a vína je velmi široký a opravdu stojí za poznání. Přečtěte si, co o návštěvě degustací říkají také sami jejich návštěvníci.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Tip na zajímavý víkend s historií šlechtického rodu Lobkowiczů v Dolních Beřkovicích 9. až 11. září 2022

Dny evropského kulturního dědictví (EHD), pořádané pod záštitou Rady Evropy a Evropské komise, se na našem kontinentu každoročně konají již od roku 1991 a řadí se k významným celoevropským kulturně poznávacím a společenským událostem. 

V rámci oslav letošního ročníku EHD proběhne v obci Dolní Beřkovice o víkendu 9. až 11. září a ve středu 14. září 2022 velká a kvalitně připravená akce s názvem V zámku a v podzámčí, která bude tématicky věnována historii dolnobeřkovické větve šlechtického rodu Lobkowiczů.

Napsat komentář | » číst dál

Co je nového na mělnické gastroscéně V.

Od posledního článku na toto téma jsou to kvůli covidu téměř 2 roky. A vlastně to s naší malou gastroscénou nedopadlo tak špatně, jak se to během těch dvou let občas zdálo. Jistě, pár míst bohužel zaniklo, ale vlastně za tu dobu vzniklo mnoho nových zajímavých míst, která posunula pomyslnou laťku kvality ještě výše. A další velmi zajímavá místa se budou otevírat prvním hostům v příštích měsících.  Je na co se těšit! Smiling

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Program mělnického vinobraní 2021

82. ročník tradičních slavností vína, pohody a dobré zábavy pro všechny generace. Pět scén, historie, kvalitní mělnický burčák, jarmark i atrakce pro děti. 

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Co nového na mělnické gastroscéně IV.

Po nucené koronové pauze tu máme již čtvrtý článek o novinkách na mělnické gastro-scéně. Ve zmiňované pauze bylo skvělé, že spousta podniků aktivně hledalo jak tu náročnou dobu přežít – někdo zavedl rozvozy, někdo pomáhal šitím roušek nebo podporou zdravotníků a dalších složek. I tak některé podniky skončily, ale některé nové dokonce vznikly.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Hráli jsme unplugged…

Na staré silnici pod Vrázovou vyhlídkou se poslední květnovou sobotu sešel Mělník, aby se po dlouhé izolaci potkali přátelé a kamarádi u pohodové muziky. Vznikly také unikátní snímky lidského řetězu, kterými se nám podařila zdokumentovat doba covidová symbolickým přípitkem dva metry od sebe. 

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Stavba spalovny - nebuďme lhostejní!

V letošním roce má dojít k odstavení větší části provozu hnědouhelné elektrárny v Horních Počaplech. Ta v době minulé patřila k největším znečišťovatelům ovzduší nejen na Mělnicku, ale v širokém okolí. Negativní dopady jejího provozu byly měřitelné až ve Skandinávii. Devadesátá léta přinesla útlum některých neekologických výroben, regulační opatření donutily provozy k odsiřování a na Mělnicku se opět stalo dýchatelně. Provoz elektrárny / teplárny má však od roku 2024 doplnit spalovna odpadu a to je velké téma.

Město 11 komentáře | » číst dál

SOUTĚŽ – Poznáváme firmy ve středních Čechách

Krajská hospodářská komora Střední Čechy připravila také na letošní léto a školní rok soutěž „Poznáváme firmy ve středních Čechách“. Soutěží chce přiblížit provozy zajímavých výrobních firem, ukázat dětem, jaké profese jsou nyní potřeba a přilákat je ke studiu těch potřebných oborů. Také jim chce zábavnou formou umožnit zasoutěžit si a případně i v některých firmách něco vyrobit.

Máte zájem prohlédnout si provozy některých firem ve Středočeském kraji? Chcete vědět historii firem,  kde se co vyrábí, jaké jsou tam pracovní podmínky apod? Pro základní a střední školy, ale i rodiny s dětmi je připravena nabídka firem, které mají zájem nabídnout EXKURZI do jejich firmy.

Ostatní Napsat komentář | » číst dál | 4 přílohy

https://www.traditionrolex.com/7