https://www.traditionrolex.com/7

 Mělníček.cz - Mělník v pohybu | Mělnický portál nejen o Mělníku
Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

Poznávací soutěž - část 8.

Vnímáme co je kolem nás? Venku čile probíhá jaro a tak je tu další, velmi speciální díl poznávací soutěže. Opět se budeme věnovat těm zajímavostem, které si žádají dívat se s hlavou blíž k zemi. Přejeme příjemnou procházku a dlouhé hodiny hledání ;)

Město 4 komentáře | » číst dál

Vinná noc letos nově a bez vstupného

Letošní ročník Vinné noci je zasvěcen velkým změnám. Vinaři mělničtí se rozhodli vstoupit do mělnického podzemí a prezentovat svá vína každý sám za své vinařství. Přijďte i Vy putovat za vínem po nejkrásnějších místech historického města Mělníka. A nejen to, otevřeny budou i největší zajímavosti města již od 17. hodiny. To vše zcela zdarma a za neutuchajícího doprovodu mnoha hudebníků a kumštýřů. 

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Mělnické trhy začínají Velikonočním jarmarkem

Již tradičně Mělnické trhy startují na Velikonoce, které letos vychází až na pozdní dubnové datum 19.4. Velikonoční jarmark v tento den bude opět trhem slavnostnějším, s prodlouženou dobou konání od 8 do 18 hodin. Nedílnou součástí bude i zavedený bleší trh spolupořadatelů Přátelé Želvy, o.s.. V dopoledních hodinách nebude chybět dobrá muzika a tématická dílna pro děti a můžete se těšit také na dětské divadélko, které začne odpolene v 15:00 hodin. 

Zpravodajství 1 komentář | » číst dál

Lom V Kroupovci - aktuální situace

Ráda bych zde jako členka petičního výboru shrnula aktuální situaci kolem podzemního opukového lomu V Kroupovci, jehož zaplavení popílkem prosazuje Palivový kombinát Ústí, dále jen PKÚ.

V podzemních prostorech V Kroupovci žijí chráněné druhy netopýrů. Konkrétně zde v poslední době byli sledováni vrápec malý a netopýr ušatý. Veškeré druhy netopýrů, stejně tak jejich stanoviště, jsou chráněni zákonem, naším i evropským. PKÚ si zažádalo Krajský úřad pro Středočeský kraj, odbor životního prostředí o udělení výjimky z ochrany netopýrů, tak aby mohli realizovat záměr na zaplavení popílkem. Zaplavení těchto podzemních prostor popílkem by samozřejmě nenávratně zničilo kolonii netopýrů. Nesouhlas s udělením výjimky na Krajský úřad zaslalo hned několik organizací. Krajský úřad požadovanou výjimku neudělil a PKÚ se proto odvolal a jeho žádost tentokrát posuzovalo Ministerstvo životního prostředí. Výjimku nepovolilo ani MŽP. Trochu jsem čekala, že PKÚ svůj záměr přehodnotí, ale přeci jen je to státní podnik, který má času i peněz na rozdávání…

Město 29 komentáře | » číst dál

„Fabrica Atomica“ ve Staré Mydlárně. Rozhovor s Oskarem Petrem.

Skladatel, textař, zpěvák, fotograf, publicista, výtvarník, architekt interiéru, ale především skvělý hudebník tím vším je Oskar Petr. Tento výborný muzikant je neoddělitelně spjat s legendárními kapelami šedesátých a sedmdesátých let – Marsyas či Jazz Q. jeho hudba je široké veřejnosti trochu nespravedlivě známá z podání jiných interpretů, například z repertoáru skupiny Lucie, či z filmu Pupendo, kde k nezapomenutelným pasážím patří scény podbarvené hitem Marsyas „Zmrzlinář“. V poslední době se rovněž věnuje sólové dráze. V tomto duchu také v roce 2003 vzniklo album „Fabrica Atomica“ podle něhož se jmenují i jeho současné koncerty. S minimem formálních prostředků vytváří ve dvojici s rockovým a bluegrassovým houslistou Jiřím Vopavou skutečně dynamickou hudbu. Jakkoliv by užití houslí, akustické kytary a občasných dvojhlasů řadilo jejich hudbu k folku, vnitřní podstata písniček je zřetelně pop-rocková. A právě tato dvojice zavítá v pátek 21. února do mělnického klubu Stará Mydlárna.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Poznávací soutěž - část 7.

Vnímáme co je kolem nás? Venku se nečekaně schyluje k jaru a tak je tu další díl poznávací soutěže. Většinou se věnujeme zajímavostem ke kterým musíte zvedat hlavu, tentokrát se začneme věnovat i těm, které žádají dívat se s hlavou blíž k zemi. Naše město je zajímavé na všech úrovních. Přejeme příjemnou procházku, ať už virtuální nebo na čerstvém vzduchu, v ulicích zalitých sluncem.

Město 4 komentáře | » číst dál

„Milenec na vymření“ v mělnickém klubu

Sobotní večer bude ve Staré Mydlárně vyhrazen divadlu! Ano. Uskuteční se zde první z divadelních večerů, které tak obohatí kulturní aktivity tohoto klubu. O premiéru se postará Divadelní soubor SAMODIV z Brandýsa nad Labem. Představí se hrou „Milenec na vymření“ v níž majitel rybí restaurace se po několikaletém manželství rozhodne zkusit si, jaké to je být s jinou ženou. Postupně se tak seznamuje se třemi typy žen...

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Nesmrtelná muzika Jima Morrisona zazní ve Staré Mydlárně

Obdobně jako mnohé známé hudební formace mají i The Doors své revivaly. Také u nás vznikla řada kapel, které hrají jejich muziku. Jednou z nich je i pražská skupina PSYCHO DOORS REVIVAL. Tato kapela, kterou tvoří zpěvák Jan Tůma, kytarista Sanjin Hasić, klávesák  Lukáš Kadlec a bubeník Nikola Slavík, působí v pražských klubech od jara roku 2010.
A v pátek 31. ledna vystoupí rovněž v mělnickém klubu Stará Mydlárna. Příznivci Jima Morrisona si tak budou moci připomenout   tohoto výborného hudebníka, který přes svůj předčasný odchod zde zanechal nesmazatelnou stopu v oblasti rockové muziky.

Napsat komentář | » číst dál

FestChilli! aneb chillifest na Mělníku

Máte rádi pálivá jídla? Chilli, Habanero, Tabasco, Sambal, Moruga, Naga Jolokia, Ghost Pepper...  - není vám některý z těchto názvů cizí? Umíte uvařit pálivé jídlo? Pak se přijďte zúčastnit mělnického festivalu pálivých jídel! Odpoledne 15. února se v prostorách klubu Stará Mydlárna bude konat soutěžní festival pálivých jídel. Můžete se zúčastnit soutěže o originální ceny - to znamená uvařit dobré pálivé jídlo, nebo můžete přijít jen ochutnat, potkat přátele s podobnou vášní k jídlu a večer si užít koncert.

1 komentář | » číst dál

https://www.traditionrolex.com/7