https://www.traditionrolex.com/7

 Mělníček.cz - Mělník v pohybu | Mělnický portál nejen o Mělníku
Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Mělníček se potýká s technickými obtížemi.
Na uzdravení pracujeme. Prosíme o trpělivost.

XXII. ročník MĚLNICKÉ JIZERSKÉ 50

Závod se jede zásadně v létě. Nepřipadá v úvahu jeho posunutí na zimní období - to je blbost, protože v zimě je sníh (no letos jsme mohli podle tohohle pravidla jet klidně v lednu…). Každý závodník je povinen se dostavit v zimní výzbroji a výstroji, nebo žertovném převleku. Závod se jede na dvě kola rozběhů a tři kola finále. V každém kole je potřeba absolvovat krkolomnou jízdu po dlažbě mělnického náměstí, překonat lavinu (což není v letních měsících až zas taková sranda jak by se mohlo zdát) a vypít jedno pivko (v prvním kole ještě bodne, v dalších je to už horší). Upozorňuji, že ženy se samozřejmě zúčastňují také.  Trasa jim není nijak uzpůsobena, pouze piva jsou malá/někdy velká. Vítězové rozběhů postupují dle předem stanoveného klíče do finále, které je náročnější pouze o jednu věc: o hod sněhovou koulí do sněhuláčí tlamičky v posledním kole. Počítáte-li se mnou je to docela makačka, jelikož už máte X piv a v každym kole 209 metrů v nohouch a v rukouch.

Napsat komentář | » číst dál

ZmapujTo: nový způsob, jak hlásit závady a podněty ke zlepšení

Občané Mělníka mají novou možnost, jak hlásit vedení města různé závady, problémy a podněty na zlepšení – jde to mobilní aplikací Zmapujto. Nahlásit lze například poškozený chodník, rozbitou lavičku, černou skládku, zničené dopravní značení nebo cokoli jiného. Odkazy pro stažení aplikace, která je zdarma a dostupná pro operační systémy Android, iOS a Windows Phone, naleznete na webu www.zmapujto.cz.

Město 3 komentáře | » číst dál

Památka opět pulsuje svým životem

Jednou z pamětihodností Kokořínska, bohužel v minulých letech poněkud pozapomenuté, je starobylý pivovar v obci Lobeč u Mšena.

První zmínky o zdejším pivovaru pochází z roku 1586 a nejstarším dochovaným stavebním prvkem jsou ojedinělá dvoupatrová renesanční humna původní sladovny. Pivovar několikrát měnil majitele, jeho provoz byl přestavován, ale jeho podoba i celkový výstav se až do konce 19. století takřka nezměnily. Až do velké přestavby se tak jednalo o malý venkovský provoz postavený na tradičních způsobech výroby. Vše změnila až radikální  přestavba na malý průmyslový pivovar na samém konci 19. století. Sladovna byla rozšířena o moderní dvoulískový hvozd, byl zdvojnásoben objem varny a přistavěna strojovna, která zajišťovala parostrojní chod pivovaru. Největší stavební úpravy zaznamenalo chladné hospodářství - nově byl vybudován chladící štok, spilky i sklepy, zahloubené do stráně nad pivovarem. Rozkvět pivovaru bohužel netrval dlouho a v období protektorátu, roku 1943, byl provoz zastaven a po roce 1948, v souvislosti s ekonomickými změnami v pivovarském segmentu definitivně uzavřen. Opuštěný, chátrající a výrazně zdevastovaný objekt se rozhodla zachránit skupina lidí, kterým nebyl lhostejný osud tak významné industriální památky. Za tímto účelem bylo založeno občanské sdružení „Pivovar Lobeč“, jehož prvním úspěchem bylo v roce 2009 prohlášení objektu pivovaru nemovitou kulturní památkou. Ve stejném roce začaly i první záchranné práce na budovách pivovaru. Občanské sdružení, personálně propojené s vlastníkem pivovaru, od té doby pokračuje v postupné obnově areálu - opraveny byly střechy, fasády, byly doplněny nejrůznější detaily (párníky, zakončení hvozdového komína apod.) a památka tak pomalu, ale jistě znovu roste do krásy.

Tipy na výlet Napsat komentář | » číst dál

Vyberte filmy, které letos promítneme na Aušperku

Již několikátým rokem se snažíme zpříjemnit léto ve městě letním kinem. Původně jsme promítali na našem dvorku, do roku 2013 ve spolupráci s MEKUC jako součást Mělnického kulturního léta promítáme na větším prostoru, v parku na Aušperku (v prostoru pod Mělnickou knihovnou). Letos bychom vás, diváky, rádi požádali o spolupráci na tvorbě programu. Předvybrali jsme pro vás několik filmů a pokud máte chuť, můžete sami rozhodnout, jaké filmy uvedeme. Anketa visí na veřejném webu, není tedy nutné se nikam registrovat, nikde se přihlašovat. Pokud chcete, můžete nám do formuláře připsat svou adresu, abyste byli informováni o výsledku, o akcích kulturního léta, nebo nám můžete s pořádáním i pomoci. Smiling Seznam filmů najdete v tomto článku. Promítat na Aušperku se letos bude 9., 16. a 23. 7. a dále 6., 13. a 27. 8. Kromě toho se těšte na ostatní veselé aktivity Mělnického kulturního léta, koncerty, dětský park u MKD, workshopy a další radosti.

4 komentáře | » číst dál

O červnu, myslivcích a mláďatech

Červen je měsícem mláďat začínajícího léta a také měsícem Myslivosti. Červen je také měsícem kdy se sekají louky na sušení sena. A právě proto, by jsme vás my myslivci chtěli upozornit na to, že zrovínka v těchto dnech je velice důležité, abyste věděli, jak se v přírodě na výletech a procházkách chovat a jak se dá, právě mláďatům v této chvíli pomoci. Ano je to tak a to právě při kosení luk. Možná že víte, ale možná také že nevíte, že když se sečou louky je právě spousta mláďat čerstvě narozených, ukryta právě v těchto loukách. Nejsou ještě natolik vyspělá, aby před stále rychleji jezdícími a modernizovanými sekacími stroji utekla za svou mámou do bezpečí, naopak prastarý pud jim velí přikrčit se a čekat až nebezpečí zmizí, ale to je právě poslední a osudová věc, kterou ve svém životě udělají.

Napsat komentář | » číst dál

Originální Funny Fellows zahrají ve Staré Mydlárně

Návštěvníci loňského mělnického Vinobraní, jenž zavítali k country scéně si jistě vzpomenou na sympatickou kapelu, která nejen svojí muzikou, ale i trefnými „hláškami“ dokázala pobavit všechny přítomné.

Old time band Funny Fellows je ojedinělým hudebním seskupením na Slovensku. V jejich podání je možno slyšet dokonalou retrospektivu jednoho z nejpůvabnějších hudebních stylů v dějinách hudby. Hudebníci nabízí původní aranžmá, obohacené o autorský vklad, ale i v mezích stylové čistoty. Podobně realizují i své nahrávky. A to podle dochovaných dobových materiálů s důrazem zaznamenat autentickou atmosféru zábavy z přelomu devatenáctého a dvacátého století. Repertoár Funny Fellows je široký - obsahuje téměř všechny evropské národní vlivy a etnické prvky. Nepovšimnuty ale nezůstaly ani písně slovenské hudební scény, které vznikly na začátku čtyřicátých let. Sympatický je pokus o autorské texty, které podobně jako aranžmá podtrhují motto "snažíme se hrát tak, jak by to hráli hudebníci v kavárně roku 1920".

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Den bezpečné dopravy se vydařil

  Město Mělník v rámci Programu prevence kriminality pro rok 2015 ve spolupráci s dalšími partnery připravilo dne 25. dubna 2015 v areálu Centra prevence kriminality a dopravní výchovy III. ročník preventivně dopravní akce zaměřené na aktivní a pasivní prvky bezpečnosti v dopravě.

   Akci zahájil MVDr. Ctirad Mikeš, starosta města, a to pokřtěním nové interaktivní venkovní učebny a dopravně značkového kvízu. Při této příležitosti bylo za finanční podporu poděkováno firmě ŠKODA AUTO a.s. Mladá Boleslav, která umožnila vybudování této vzdělávací aktivity pro návštěvníky areálu.

Zpravodajství Napsat komentář | » číst dál | 4 přílohy

Hořkosladké vítězství pro Horáka s Fryčem

Rally sezona 2015 odstartovala v sobotu 11. dubna na Valašské rally s centrem ve Valašském Meziříčí. Na jejím staru nechyběla ani mělnická posádka Libor Horák - Ivan Fryč s osvědčeným Seatem Leon FR.

Sport Napsat komentář | » číst dál | 3 přílohy

Festival v Horních Beřkovicích opět nabídne zajímavé akce

Velikonoční svátky skončily, avšak jarní akce nikoli. Máme tu již tradiční „Beřkovické jaro“! Tento festival proběhne od pondělí 13. do pátku 17. dubna v hornobeřkovickém Multicentru.  Akce, konaná rámci týdne duševního zdraví, nabízí tak návštěvníkům pestrou škálu hudebních a divadelních představení. O vzrůstající oblibě festivalu svědčí skutečnost, že se jej v posledních letech zúčastnila jak hudební esa, tak i přední divadelníci. Nejinak tomu bude i letos.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

https://www.traditionrolex.com/7