Tip: Nevíte kam večer vyrazit? Náš Průvodce Vám poradí!

Kultura

Pochod na Říp 14.2. 10 hod sraz na parkovišti pod Řípem

Svatý Valentýn je nejen patronem zamilovaných, ale je také patronem rebelů s dobrým srdcem, neboť přes zákaz císaře Claudia II. oddával snoubence podle křesťanského ritu. Poklidným způsobem se tedy dopouštěl občanské neposlušnosti, což se mu stalo v krátkodobém horizontu osudné, přineslo mu to však věčnou slávu v nebi. Proto je symbolické, že konec nouzového stavu připadá právě na jeho svátek. Pochod na Říp u této příležitosti bud bráno jako takové díkůčinění.

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 1 příloha

Café Evropa v regionech: Nadměrná produkce odpadu - 10/12/2019

Srdečně bych Vás chtěla pozvat na debatu ze série Café Evropa v regionech, která se bude konat 10. prosince 2019 v Mělníku - přijďte v 16.30 do Masarykova kulturního domu a zpříjemněte si podvečer se šálkem kávy a něčím dobrým k snědku. Více informací naleznete ve facebookové událost: https://www.facebook.com/events/2726111780742496/

Kultura 4 komentáře | » číst dál

Přednáška Duševní zdraví ve společnosti a Den otevřených dveří ve Fokusu Praha Centrum Mělník

Srdečně všechny zveme na přednášku Duševní onemocnění ve společnosti v pondělí 11.9.2017 od 18:00 hod. do Tanečního sálu v Mělnickém kulturním centru a na Den otevřených dveří, který se koná ve středu 13.9.2017 mezi 9:00 a 15:00 hod. v Kamenické ulici v Mělníku. Vstup na obě akce zdarma. Akce se konají v rámci Týdnů pro duševní zdraví.

 

Tým Fokusu Praha Centrum Mělník

 

Kultura Napsat komentář | » číst dál | 2 přílohy

pálení čarodějnic

Budou se někde na mělníku pálit čarodějnice?

Kultura 6 komentáře | » číst dál

Rozsvícení stromu

Dobrý den,kdy se uskuteční rozsvícení vánočního stromu,někde je psáno 26.11. a někde 27.11.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Pomoc při vzniku dětského rádia na Mělníku

Dobrý den nebo ahoj, chcete-li. Začínám nový projekt dětského rozhlasového studia na Mělníku. To co mám je chuť a odhodlání vést děti a vytvářet obsah. To co nemám jsou zkušenosti se záznamovou audiotechnikou, prostor a technické vybavení. Pokud by se mezi vámi nebo vašimi známými našel někdo kdo by mně/nám s tím byl ochotný pomoci nebo poradit, byl bych rád.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Dětský den

Pořádá se někde na Mělníku Dětský den,kromě v DDM na Polabí?

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Vinná noc 2016 - videomapping

Třetí mělnický videomapping u příležitosti sobotní Vinné noci: "VINNA_NOC_2016.GIF".
Počasí u řeky nám mírně nepřálo. A tak se podívejte na celou animaci hezky v teple a suchu Smiling

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=DFk2CSP7Pno

 

 

Kultura 1 komentář | » číst dál

Zlý sen s dobrým koncem.

Měl jsem sen o který se musím s vámi podělit:Zdálo se mi,že řídím kamion ze Slaného na Mladou Boleslav.Krásná silnice,žádné Velvary,žádné Mlčechvosty,žádná Spomyšl, a žádná Býkev.Přejedu mělnický most a dám se rovně na novou silnici mezi Mělníkem a Chloumkem,pádím osmdesátkou,žádný Mělník,žádný Skuhrov,žádný Vavřineč,žádné Liblice,žádné Byšice a žádná Vysoká Libeň.Zkrátka cesta rychle ubíhá,okolo samá zeleň,žádní chodci,Zkrátka nuda a hrozí mikrospánek,rychle se oklepu a v myšlence se vracím na mělnický most.Vidím,že rovně žádná nová silnice na Mladou Boleslav není a tak odbočuji do víru okresního města.Dopřávám občanům trochu dopravního ruchu,hluku,prachu a výfukových plynů.Na železničním přejezdu momentálně najede vlak do přístavu,jsou zrušeny radary a tak narážím na první kruhový retardér.Maličkost,břibrzdit,případně zastavit,dát přednost lidem na přechodu a autům na kulatáku,rozjet,zatočit volantem doprava,doleva a znovu doprava,pěkně si nadjet,neškrtnout zadními koly o obrubník a pak už jen přechod za kulaťákem. Protáhnout třicetitunový 14 metrů dlouhý kamion přes kruháč mě určitě neohrozí mikrospánkem.Několikrát si to zopakuji a najednou zjišťuji,že toho adrenalinu už je moc,Opět s najednou oklepu a vracím s na začátek svého snu.Už nejsem kamioňák,sedím v kanceláři na radnici,žádné brzdění,žádná rozjíždění,žádné točení volantem,žádní chodci a auta.Poručím si přinést kávu,později zajdu na oběd a odpoledne padla.Dostaví se mikrospánek a já zjišťuji,že mi vůbec nevadí.......

Kultura 18 komentáře | » číst dál