Tip: Nemáte se jak dostat domů? Pomůžeme vám zde.

Kultura

Výzva pořadatelům letních kulturních akcí v Mělníku

Vážení pořadatelé kulturních a společenských akcí.

I v letošním roce MEKUC společně s občanským sdružením Studio Eko-logika a dalšími pořadateli připravuje některé kulturní akce v Mělníku v cyklu nazvaném Mělnické kulturní léto. Stejně jako v minulých letech je pro tyto akce nachystána letáková a plakátová kampaň jak ve městě, tak v obcích v celém Středočeském kraji a na Roudnicku, též v kempech a ubytovacích zařízeních regionu. 

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Petr Pan

Dnes jsem navštívila představení Petr Pan v mělnickém kulturním domě a ač to nebývá mým zvykem, musím napsat veřejnou pochvalu tomu, kdo toto baletní představení na Mělník "dopravil".Bylo to něco úžasného!Moji 2,5letou dceru divadelní pohádky moc neberou,ale u Petra Pana,kde nepadlo ani slovo,pouze hrála hudba a tančily děti z baletní konzervatoře v Praze,vydržela celou dobu.Moc děkuji lidem z Mekucu za skvělé odpoledne a pokud mohu poprosit o více takovýchto představení

Kultura Napsat komentář | » číst dál

PŘÍPAD PSÍCH JATEK V BEROUNĚ! Pejskaři pozor!!

Převzato ze zprávy z útulku Toulavé tlapky

OS TOULAVÉ TLAPKY

Tuto informaci zveřejňujeme z důvodu, že si nevíme rady
Spolupracující občanské sdružení nás požádalo o pomoc v řešení složitého případu psích jatek. Dozvěděli se o vietnamci, který vlastní obchod na náměstí v Berouně, ve dvoře chová několik psů v klecích za účelem konzumace. Počet psů se různě liší. Nikdo neví, odkud se psi do domu dostávají, kam pro ně jezdí. Na dvůr se nedá nijak dostat, pouze z přilehlé hospody se dá přes zeď nebo z okna pořídit pár fotografií, nebo natočit jekot psů při zabíjení a kňučení.
Bohužel se nám to nepovedlo, nebyla na to vhodná situace v době naší návštěvy. Několik lidí v okolí už situaci řeší delší dobu.
Byl podán podnět na KVS, která provedla kontrolu a bohužel neshledala žádné pochybení na základě kterého by bylo možné psy odebrat. Byli očkovaní a v dobrém stavu. Na místo byla několikrát přivolaná i policie, ale majitel je nevpustil ihned dovnitř, stihl uklidit zřejmě nežádoucí věci a pak již nebylo nalezeno nic podezřelého a situace se opakovala při každém přivolání policie. Byla přítomná i zásahová jednotka z důvodu přechovávání drog, ale opět se nedostavil žádný výsledek, majitel podniká dál a psi nadále drží, zabíjí, konzumuje a přiváží další včetně fen se štěňaty.
Případ budeme sledovat a pomůžeme ho v případě potřeby řešit právní cestou. Několik lidí by se mělo v brzké době pokusit s majitelem vyjednávat. Apelujeme na všechny lidi v okolí Berouna, aby si velmi dobře hlídali svoje psy! Aby si útulky i soukromí majitelé dávali velký pozor na to, komu dávají svoje psy! Vždy je potřeba nechat uhradit částku a nedávat pejsky zadarmo! Nepředávat je podezřelým osobám a zkontrolovat si, do jakých podmínek pejsek jde! Nejlépe ho do nového domova odvézt. Je třeba mít psy čipované a vyfocené.
Pokud by mohl někdo pomoci v tomto případu, kontaktujte nás a moc prosíme neřešte tuto záležitost v diskuzi pod ilustrační fotkou, nezveřejňujte svůj profil, jméno ani kontakt! Využijte náš email! Zdržte se vulgárních komentářů. Situace se musí řešit rychle, zákonnou cestou a dostupnými možnostmi. Věříme, že se toto zlo povede zastavit!

Kultura 7 komentáře | » číst dál

Vánoční trhy - přihláška pro prodejce

Vážení zájemci a prodejci,
dovolujeme si Vás oslovit možností prodeje Vašeho zboží či prezentace doprovodného programu na letošních vánočních trzích na mělnickém náměstí Míru. Nabízíme prostor jak pro prodej tak prezentaci na celé čtyři dny nebo jednotlivé dny. Trhy se budou konat 19. - 22.12. od 9 do 18 hodin.
Preferujeme prodejce zaměřené svým sortimentem na adventní čas, ale také poskytovatele kvalitního občerstvení, kvalitních lokálních potravin, řemeslníky a umělce ochotné předvádět svou výrobu či vystoupení přímo v místě tržiště.

Preferované zboží, občerstvení a řemesla:
- kvalitní občerstvení splňující hygienické normy
- prodej alkoholických nápojů přímo od výrobce ( víno, medovina, likéry, aj. POZOR max do 15 % objemového množství alkoholu)
- pekařské a cukrárenské výrobky od výrobce
- sušené plody od výrobce
- zavařeniny od výrobce
- koření
- čaje a kávy
- přírodní potravinové doplňky pro zdraví od výrobce
- uzeniny a sýry od výrobce
- živé či chlazené ryby
- originální dekorativní předměty
- originální šperky
- originální oděvy a oděvní doplňky
- originální hračky
- produkty chráněných dílen
- řemeslné výrobky s ukázkami výroby
Ostatní zajímavé produkty prosím nabídněte.

Podmínkou pro účast na trzích je vyplnění on-line přihlášky na web stránkách: www.studioekologika.cz za odkazem "Vánoční trhy-Přihláška k prodeji" a následným potvrzením na email či telefonním kontaktem organizátorem trhů. Proto s přihlášením neotálejte, děkujeme. Podrobnosti o cenách za stánky a ostatních náležitostech pro prodejce najdete již nyní na stejném webu.

Kultura 2 komentáře | » číst dál

Beránek

Všiml jsem si, že rekonstrukce hotelu Beránek na náměstí už jde asi do finiše. No po spoustě let konečně nebude ostudou náměstí. Nevíte někdo, co v něm bude? Hotel?

Kultura 5 komentáře | » číst dál

nespokojenost hostů???!!!!!

Ahoj všem ,

jestli máte problémy kam zajít na dobré jídlo a pití s příjemnou obsluhou,vřele vám doporičuji hostinec u Báby Šubrový,dělají vinikající hotovky,domácí knedlíky,buchty atd..Myslím že fungují už 3-4 roky přesně nevím,každopádně každá moje návštěva skončila dobrým dojmem,můžu jen doporučit.

Kultura 12 komentáře | » číst dál

Program Vinobraní

Přátelé, dostal se mi do rukou tištěný program vinobraní. Nevím, kdo se pod to podepsal, ale takovou hrůzu jsem teda už dlouho neviděl. Nečitelné, graficky "blbé". Chápu, že každý máme jiné oko. Osobně s tím několikrát měsíčně bojuji, ale tento výstup je teda pošušňání.

Kultura 8 komentáře | » číst dál

Živá hudba

Nová Mělnická country kapela Desperát, Vám zpříjemní večery na narozeninách, v restauracích, na zábavách... Hrajeme k tanci i poslechu s námi si odpočinete. Kontakt: jecmen1985(zavináč)seznam.cz nebo tel.: 725 945 206

Kultura Napsat komentář | » číst dál