Tip: Chcete poradit kam dnes zajít na oběd? Prohlédněte si mělnické jídelní lístky.

Kultura

Dětský koutek - Kinderko

Kultura 1 komentář

PETICE ZA ZNOVUOTEVŘENÍ KINA NA MĚLNÍKU

Je opravdu velká ostuda, že okresní město Mělník nemá kino. Proto velmi vítám iniciativu Hnutí za Mělník kulturnější, které iniciuje petici, za vybudování multifunkčního prostoru k premiérám nových filmů v Masarykově kulturním domě. Momentálně je možné petici podepsat na recepci polikliniky v Mělníku.

Kultura 76 komentáře | » číst dál

Kurz německého jazyka

Pro zájemce kurzu německého jazyka na Mělníku. Kurz by probíhal každé úterý od 18:00 - 19:30 hod. Jde o kurz pro začátečníky, ale věřím, že každý už nějaké to německé slovíčko zná. Vyučovalo by se v kulturním domě. Cena 4480 Kč za 10 měsíců, tj. 40 lekcí. Kurz se otevře, když nás bude alespoň 5. Zatím jsme dva, tak to chce ještě tři človíčky do party. Zájemci se hlaste sem nebo ke mně do soukromých zpráv.

Kultura 2 komentáře | » číst dál

Ceny vstupenek na divadelní představení

Docela by mě zajímala jedna věc, možná mi to někdo vysvětlí. Já vždycky vnímala hostující pražská divadla na Mělníku jako výhodnou nabídku, protože člověk nemusí jezdit do Prahy, poměrně snadno sežene vstupenky a také jsem se domnívala, že ty vstupenky sežene levněji. Neboť náklady velkého divadla v centru Prahy s mnoha náročnými zaměstnanci musí být jistě vyšší než u maloměstského kulturáku. Proto mě docela zaráží, že cena vstupenek je skoro čtyři stovky, což je často dokonce vyšší cena než v Praze. Dnes hrají Válku Roseových s M. Dlouhým (kterého mám ráda, ale samotná hra mě neláká) a zdaleka není obsazeno, aspoň podle rezervačního webu. To by byla večer docela ostuda. V květnu tu bude opět Dlouhý se hrou Hráči, což je naprosto geniální, už jsem to jednou viděla a doporučuji, a zatím se prodalo jen pár lístků. Možná kdyby se ceny srazily, byl by kulturák vyprodaný a to by bylo jistě důstojnější. Také by se dalo pouvažovat o tom, jestli by nešlo v den představení zbývající lístky zlevnit, aby se doprodaly.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Liberečtí HUSH a Colosal

V pátek 21. 11. se na společném podiu ve Staré Mydlárně sejdou liberečtí HUSH (www.hushmusic.cz) a mělničtí Colosal.

Zvlášť energická smršť v podání chlapců z Liberce určitě stojí za shlédnutí.

Kdo máte chuť doražte Smiling.

Kultura 1 komentář | » číst dál

Věže a věžičky Mělník

Poraďte prosím, kde se na Mělníku nachází věž na obrázku v příloze.

Kultura 20 komentáře | » číst dál | 1 příloha

Knihobudka na Mělníku

Kdo by daroval policovou skříň nebo regál na vytvoření knihobudky u nás na Mělníku? Knihy mám a i moji přátelé nějaké rádi darují pro začátek. Velikostně by neměla přesahovat piano v podloubí,kam jí chceme umístit. Sloužila by i jako polička na noty. Děkuji předem za nabídky nebo i nápady. Pokud se totiž sežene vhodný kus nábytku,chceme jít za paneme starostou a požádat o povolení jí umístit do prostor v podloubí u piana nebo v jeho blízkosti.

Kultura Napsat komentář | » číst dál

Jakou scénu z filmu máte spojenu s mělnickem?

Z předrevolučních filmů u mě jednoznačně vede major Zemana, scéna emotivního dialogu Arnolda Hackla a Pavla Bláhy v Hacklově autě, na cestě podél Labe pod Štěpánským mostem.  

Kultura 9 komentáře | » číst dál

Den dětí v DDM Mělník

Chválím dnešní akci DDM Mělník ke dni dětí. Atmosféra byla velmi příjemná a myslím, že si to všechny děti užily.

Kultura Napsat komentář | » číst dál