Tip: Máme přehled co se kde šustlo! Buďte v obraze!

Ostatní

Aktualni MHD spoje Praha - Melnik

Nevite jak momentalne jezdi autobusy Melnik-PRaha? Pokud ano kam prijizdeji a odkud odjizdeji nazpet? Dekuji.

Ostatní 3 komentáře | » číst dál

Doprava do Prahy aktuálně

Nevíte, jak jezdí a kde končí busy do Prahy?

Díky

Ostatní 10 komentáře | » číst dál

Aktuální stav řeky

Aktuální stav hladiny řeky můžete sledovat na odkazu Povodí Labe.

Podle toho, co jsem měla možnost sledovat v Mlazicích, městská policie kontroluje řeku vizuálně několikrát denně. Podle webu Povodí Labe budeme asi velmi brzy na 1. povodňovém stupni - tj. bdělost.

Ostatní 59 komentáře | » číst dál

Akce zrušena - Putování Východní Moravy

Barevný skládací pultík, vyškolení pracovníci za ním a spousta zajímavých materiálů a nabídek z Východní Moravy. Tak vypadá putování Centrály cestovního ruchu Východní Moravy a pracovníků informačních center ze Zlínského kraje zvané IC Tour. V rámci turné navštíví putovní infostánek přes 50 moravských a českých měst. Mottem pro rok 2013 je slogan:„Padla mi do oka… Východní Morava!“ Stejně jako v minulých letech budou reprezentanti turistické oblasti Východní Morava nabízet všem zájemcům a kolemjdoucím nové propagační a informační materiály, hlavně barevný katalog Průvodce Východní Moravou, nezbytné mapy i speciální nabídky na dovolenou pro všechny věkové i zájmové skupiny. Samozřejmostí budou rady týkající se výletů a dovolených, protože rozmanitý kraj nabízí spoustu zážitků: Baťův kanál, cyklostezky pro rodiny i horskou cyklistiku pro náročné, odpočinek v Lázních Luhačovice, krásu kroměřížského zámku či nekonečnou zábavu a poučení ve vyhlášené ZOO Zlín. Východní Morava má prostě své jedinečné kouzlo rozmanitosti. Více informací najdete na: www.vychodni-morava.cz IC tour zahájila svou cestu 20. dubna v Prostějově, posledním místem je 27. června Jihlava. Prezentace probíhá v místech, kde se předpokládá větší pohyb osob, tedy i potencionálních návštěvníků Východní Moravy. Stánek proto najdete v místech jako jsou obchodní centra, náměstí nebo probíhající kulturní akce. Těšíme se na všechny zájemce a srdečně zveme na setkání 4. 6. do Mělníka: Kaufland, Bezručova 36300, Mělník

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Klíče

 

Dobrý den, 

kdyby někdo našel klíče na ulici s modrou šňůrkou, prosím ať to předá městské policii, děkuji za pochopení.

Ostatní 1 komentář | » číst dál

NOVÝ DOMOV SENIORŮ V MĚLNÍKU

Rozestavěná budova, u zimního stadionu naproti Kauflandu není rozhodně stavbou, na kterou by mohlo být Město pyšné. Vznikala podle projektu ing. arch. Cajthamla CSc., v komunistické akci "Z" kolem roku 1985. V akci "Z" se jí Městu nepodařilo dokončit, a tak ji v roce 1994 prodalo.

Ani nový vlastník stavbu nedokončil a po několika letech byla nemovitost znovu na prodej.

V roce 2004 ji koupili noví majitelé, kteří podle průběžných informací uveřejněných v týdeníku Mělnicko, nechali provést geologický a statický průzkum a v roce 2005 podali žádost o změnu územního plánu, které bylo zastupitelstvem v roce 2009 vyhověno.

V roce 2006 dále odkoupili i část pozemku pod objektem, která patřila Městu. V roce 2007 pak byla ubourána nástavba objektu, která byla v rozporu s původním projektem, a následně byl objekt zajištěn proti vstupu nepovolaných osob.

Již před změnou územního plánu vznikl projekt na dostavbu budovy na bytový dům s padesáti bytovými jednotkami. Podmínkou pro vydání stavebního povolení bylo zřízení parkoviště k objektu, které by částečně zasahovalo do pozemků Města. Tyto pozemky mělo Město v plánu využít při stavbě plánovaného kruhového objezdu, proto nevyhovělo opakovaným žádostem majitelů objektu o jejich prodej.

Teprve po jejich odkoupení mohlo být vydáno stavební povolení. 

Investoři, kteří měli zájem se na dostavbě podílet dlouhé jednání o prodeji pozemků nakonec odradilo a od projektu odstoupili.

Nakonec se i majitelé po mnoha neuspěšných jednáních se zástupci Města rozhodli nemovitost prodat.

V  květnu 2012 nemovitost koupila naše společnost J.V.P. Stavební s.r.o.

Naším záměrem je přestavba budovy na Domov seniorů se 108lůžky, z nichž 2/3 budou určeny pro seniory se zvýšenou péčí postižené Alzheimerovou chorobou a 1/3  lůžek pro seniory se standardní péčí.

Ostatní 92 komentáře | » číst dál

Poděkování Živnostenskému odboru

Dovoluji si touto formou poslat veřejné poděkování Živnostenskému odboru na Mělníku za vynikající služby a přístup ke klientům - jmenovitě paní Ivana Slezáková a Petra Stočesová.

Josef Michal

Ostatní Napsat komentář | » číst dál

Jak se dá taky parkovat, když drzost nechybí

Zaujal mě jistý Mercedes, který dnes parkoval na placeném parkovišti na náměstí Karla IV. Stál na bílých pruzích, což se nesmí, navíc opravdu docela překážel, a za oknem sice oslňovala parkovací karta, ovšem platná pro Palackého náměstí - tedy parkoval, aniž by zaplatil parkovné (viz přiložená fota).

Ostatní 25 komentáře | » číst dál | 3 přílohy

Za Mělník krásnější

Dnes je 8. a za týden budou naše parky zlaté, pokvete forsythia. Ale ne v parku před Evangelickým kostelem, protože tam se dnes tyto keře necitlivě pokácely. Proč teď ? Celé jaro se budeme dívat na nevzhledné parkosy. Bude se vám to líbit - vám zahradníkum, radním i každému, kdo půjde kolem.   

Ostatní 4 komentáře | » číst dál